Wójt gminy Grębów Kazimierz Skóra otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu w 2019 roku

Marcin Radzimowski
Marcin Radzimowski
Głównym punktem piątkowej XXI Sesji Rady Gminy Grębów było zatwierdzenie sprawozdania z wykonania budżetu z 2019 rok oraz podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Grębów. Otrzymał je jednogłośnie.

Od obecnej kadencji, zgodnie z wymogami znowelizowanej ustawy o samorządzie gminnym wójt gminy zobowiązany jest w terminie do dnia 31 maja przedstawić Radzie raport o stanie gminy, który obejmuje podsumowanie działalności w roku poprzednim, a w szczególności realizację polityk, programów i strategii oraz uchwał Rady Gminy.

Podczas XXI sesji Wójt Gminy Grębów Kazimierz Skóra przedstawił Radzie Raport o stanie Gminy za 2019 rok. Omówił finanse, w tym wydatki budżetowe, sytuację społeczną i demograficzną, jak również przypomniał o najważniejszych inwestycjach wykonanych w roku ubiegłym. Podkreślił, że raport o stanie gminy jest obszernym zbiorem informacji dotyczących funkcjonowania naszej gminy w takich obszarach jak np. gospodarka komunalna, gospodarka przestrzenna, ochrona środowiska
i przeciwpożarowa, polityka społeczna, oświata, kultura, sport i rekreacja.

Zachęcał wszystkich mieszkańców do zapoznania się z treścią raportu, który jest opublikowany na stronie internetowej Urzędu Gminy i Biuletynie Informacji Publicznej. Raport dostał pochlebne i pozytywne opinie Radnych, którzy podczas debaty podkreślili, że jest on kompendium wiedzy o podejmowanych działaniach w gminie Grębów. Rada Gminy Grębów jednomyślnie udzieliła wójtowi wotum zaufania, akceptując w ten sposób przyjęte kierunki rozwoju gminy.

Jednym z ważniejszych punktów piątkowej sesji było rozpatrzenie przez Radę Gminy wniosku Komisji Rewizyjnej o udzielenie absolutorium Wójtowi Gminy Grębów za rok 2019, które było poprzedzone omówieniem przez Skarbnika Gminy Renatę Wilk, szczegółowych informacji z realizacji dochodów i wydatków budżetowych 2019 roku,

Dochody bieżące planowane w kwocie 43 256 972,35 zł zostały wykonane w kwocie 43 262 730,65zł (100,01%). Dochody majątkowe planowane w kwocie 9 779 035,74 zł, wykonane w kwocie 9 189 805,31 zł (93,97%).

Wykonanie budżetu przedstawia się następująco:

  • Dochody - 52 miliony 452 535,96 zł;
  • Wydatki - 56 milionów 492 930,57 zł;
  • Przychody - 9 milionów 880 836,10 zł;
  • Rozchody - 0 zł;

-wydatki majątkowe planowane w kwocie 18 389 386,25 zł, wykonane w kwocie 14 439 423,71 zł.

Reasumując zaplanowane dochody budżetu zostały wykonane w 98,89%, natomiast wydatki
w 91,49 %. Główne kierunki wydatkowania środków finansowych przez gminę Grębów w roku 2019 wynikały z zakresu wykonywanych przez gminę zadań.

Po szczegółowym przedstawieniu dokumentów związanych z wykonaniem budżetu za rok ubiegły oraz uchwał Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej Rzeszowie, który pozytywnie zaopiniował wniosek Komisji, jako zasadny i zgodny z prawem - Radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie udzielenia Wójtowi Gminy Grębów absolutorium za rok 2019.

Jak podkreślił w swoim wystąpieniu wójt gminy Kazimierz Skóra, miniony rok był czasem intensywnej pracy i ciągłego rozwoju. Dziękując za udzielone wotum zaufania i absolutorium podkreślił, że to także ocena pracy wszystkich pracowników urzędu, jednostek podległych, Radnych i Sołtysów na rzecz gminy i jej mieszkańców.

Spis Powszechny 2021: są pierwsze kary za odmowę spisania się

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie