MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Stanisław Garbacz, burmistrz Ulanowa bez tajemnic. Po pracy uprawia grykę, owies i żyto

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Doświadczenie ma znacznie – twierdzi burmistrz Ulanowa Stanisław Garbacz, kończący czwarta kadencję. Na kolejnych slajdach przykłady aktywności burmistrza
Doświadczenie ma znacznie – twierdzi burmistrz Ulanowa Stanisław Garbacz, kończący czwarta kadencję. Na kolejnych slajdach przykłady aktywności burmistrza Materiał własny burmistrza
Wybory samorządowe odbyły się 7 kwietnia 2024 roku - pierwsza tura, 21 kwietnia - druga tura. Na echodnia.eu. prezentujemy zwycięzców wyborów na prezydentów, burmistrzów, wójtów każdego miasta i gminy w regionie. Dziś Stanisław Garbacz, burmistrz Ulanowa. Uzyskał w drugiej turze 2 065 głosów, 60,79 procenta.

Stanisław Garbacz, burmistrz Ulanowa bez tajemnic
Stanisław Garbacz, burmistrz Ulanowa, będzie rządził piątą kadencję. Został wybrany burmistrzem podczas wyborów w 2008 roku, po śmierci ówczesnego burmistrza. Teraz ubiega się o reelekcję z Komitetu Wyborczego Wyborców Stanisław Garbacz, popieranego przez PiS.

Stanisław Garbacz prywatnie
Stanisław Garbacz urodził się 4 kwietnia 1964 roku w Ulanowie. Żona Lucyna, mają troje dorosłych dzieci i cztery wnuczki. Mieszka w Kurzynie Wielkiej. Ukończył prawo i administrację na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej i studia z administracji w Wyższej Szkole Humanistyczno-Przyrodniczej w Sandomierzu. Burmistrz posiada jeden dom o powierzchni 148,3 metra kwadratowego, a także drugi dom o powierzchni 75 metrów kwadratowych. Jest także właścicielem gospodarstwa o powierzchni 16,66 hektara. Do burmistrza należy także działka na której stoją domy o powierzchni 24 arów, grunty leśne - młody las do 40 lat o powierzchni 0,56 hektara, a także las powyżej 40 lat o powierzchni 1,27 hektara.

Stanisław Garbacz zapytany o hobby, przy którym odpoczywa po pracy, mówi, że po urzędniczej pracy zajmuje się rolnictwem. Na swoich włościach uprawia grykę, owies, żyto, hoduje także kury.

W kuchni króluje jego żona – zapewnia, że nie ma tam dla niego miejsca. Ale jeśli już musiałby coś przygotować na obiad, to można na niego liczyć przy gotowaniu ziemniaków i rosołu.

Zobacz galerię prywatnych i służbowych zdjęć Stanisława Garbacza

Stanisław Garbacz działalność

Działalność samorządową rozpoczął w 1994 roku, obejmując funkcję radnego, którą pełnił nieprzerwanie do 2008 roku. W latach 1994-2008 był członkiem Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia, Sportu i Spraw Socjalnych. Od 2002 do 2008 roku pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Budżetu, Finansów i Planowania, a od marca 2008 do stycznia 2009 roku także przewodniczącego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Do chwili oficjalnego wyboru, Stanisław Garbacz przez 3 miesiące pełnił obowiązki Burmistrza Gminy i Miasta Ulanów po śmierci ówczesnego burmistrza. Wcześniej w latach 1993-1994 był inspektorem w Urzędzie Gminy.

Za rządów Stanisława Garbacza gmina Ulanów zwyciężyła w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich w roku 2023. To ogromne wyróżnienie, które świadczy o efektywnym zarządzaniu i zaangażowaniu w rozwijanie lokalnej społeczności.
– Cieszymy się bardzo z tego wyróżnienia. Pierwsze miejsce w Polsce jako gmina, to wielki zaszczyt, zwłaszcza, że tych gmin z naszej kategorii jest w kraju blisko 650, i w takim gronie się znaleźć i wygrać to wielkie osiągnięcie. Przesądziło to, że gmina nie jest zadłużona oraz wysokość naszych wydatków na inwestycje. Przy naszym budżecie 66 milionów złotych wydatki inwestycyjne stanowią 28 milionów złotych. Z tego kwota pozyskana to 22 miliony złotych a środki własne około 6 milionów złotych. W przeliczeniu na jednego mieszkańca to kwota 3336 zł – powiedział burmistrz Ulanowa.

Stanisław Garbacz zaplanował działania na nową kadencję:

 • Uruchomienie Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej – mieszkania dla rodzin na wynajem z możliwością wykupienia na własność
 • Pozyskanie środków finansowych na odnawialne źródła energii dla Mieszkańców i instytucji publicznych
 • Utworzenie Niżańskiej Strefy Ekonomicznej na terenie Gminy
 • Współfinansowanie budowy mostu na rzece San w Ulanowie wraz z ciągiem rowerowo-pieszym Ulanów – Przędzel – Rudnik
 • Budowa i współfinansowanie budowy ciągów rowerowo-pieszych (Czekaj – Dąbrówka, Dąbrówka – Borki – Jarocin, Glinianka – Ulanów, Bieliny – Krzeszów, Bieliny – Bukowina, Kurzyna - Dąbrowica)
 • Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz oczyszczalni przydomowych do nowo budowanych domów
 • Wsparcie finansowe dla przedsięwzięć kulturalnych, rozrywkowych i edukacyjnych dla Dzieci , Młodzieży i Seniorów (koncerty, wystawy, wycieczki, dodatkowe zajęcia rozwijające pasje) organizowanych przez Gminne Centrum Kultury, Dom Pobytu Senior+, Stowarzyszenia, Koła Gospodyń Wiejskich i inne organizacje
 • Stałe doskonalenie bazy edukacyjnej i sportowej we wszystkich szkołach
 • Termomodernizacja budynku Ośrodka Zdrowia w Ulanowie, prace remontowe i porządkowe wokół budynku
 • Utworzenie Domu Pomocy Społecznej
 • Utworzenie sanatorium lub kompleksu rekreacyjnego (basen, strefa SPA, siłownia)
 • Budowa tężni solankowej i wieży widokowej
 • Utworzenie parku linowego, skateparku i tyrolki, budowa nowoczesnych placów zabaw i modernizacja istniejących
 • Nowe miejsca rekreacyjne (m.in. nad rzeką Tanew w Ulanowie, altanka Dąbrówka – Majdan)
 • Budowa stoków narciarskiego i saneczkowego w Wólce Tanewskiej.
 • Budowa zbiorników wodnych w Kurzynie, Dąbrowicy i Bielińcu.
 • Budowa obiektu na potrzeby flisactwa w Ulanowie
 • Budowa boiska wielofunkcyjnego w Hucie Deręgowskiej i Dąbrowicy
 • Nowe miejsca parkingowe w Dąbrowicy obok kościoła
 • Nowe miejsca parkingowe przy Domu Strażaka w Bielinach
 • Rozbudowa szatni w Gliniance i wykonanie asfaltowej drogi dojazdowej do szatni
 • Nowe chodniki, nowe drogi oraz poprawa stanu istniejących dróg w całej Gminie
 • Modernizacja obiektów sportowych w Gliniance i Wólce Tanewskiej
 • Remont i zagospodarowanie budynku po byłym przedszkolu w Bielinach
 • Remont i wykonanie monitoringu wszystkich remiz strażackich oraz doposażenie w potrzebny sprzęt, m.in. samochód dla OSP Wólka Tanewska i Bukowina.
 • Wsparcie organizacyjnie i finansowe dla stowarzyszeń, organizacji społecznych, OSP, KGW oraz klubów sportowych w ich codziennej działalności.
 • Pielęgnowanie i promocja dziedzictwa kulturowego oraz rozwój turystyki w Gminie Ulanów.

Zobacz galerię prywatnych i służbowych zdjęć Stanisława Garbacza

Prezentacja wszystkich kandydatów na burmistrza Ulanowa

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie