Wyjazdowe zwycięstwo koszykarzy Siarki Tarnobrzeg

Sebastian Szpak
Koszykarze Siarki Tarnobrzeg pewnie pokonali rywali z Kłodzka.
Koszykarze Siarki Tarnobrzeg pewnie pokonali rywali z Kłodzka. Marcin Radzimowski
W środowym meczu pierwszej ligi koszykarzy Zetkam Doral Nysa Kłodzko przegrał z Siarką Tarnobrzeg 71:80 (11:24, 19:28, 19:15, 22:13)

Siarka: Stasios 19, Rypiński 15, Niedźwiedzki 12, Długosz 10, Nowicki 10, Gazarkiewicz 9, Pabianek 5, Sewioł.

Nysa: Stępień 19, Kowalski 14, Sanny 11, Melona 10, Wojciechowski 8 – Kliniewski 4, Rutkowski 3, Kasiński 2, Muskała.

Tarnobrzeżanie przystąpili do meczu odpowiednio skoncentrowani i przyniosło to spodziewany efekt. Od pierwszych chwili nasi dominowali.

Po czterech minutach gry i trafieniu Mateusz Gazarkiewicza Siarka wygrywała 6:1 a z każdą minutą przewaga naszego zespołu rosła. Po czterech minutach gry było 13:5 a po kolejnej efektownej akcji Siarki i punktach zdobytych przez Jakuba Staniosa goście wygrywali 18:9.

Bardzo dobra gra podopiecznych trenera Arkadiusza Papki sprawiła, że kwartę otwarcia nasi wygrali aż 24:11.

Druga ćwiartka rozpoczęła się od efektownego, a co najważniejsze celnego rzutu za trzy punkty Dawida Rypińskiego. Później było już jednak gorzej, goście pogubili się i miejscowi podgonili nieco wynik. Ekipa Siarki jednak szybko wróciła do dobrej gry. Na 4,53 minuty przed przerwą po rzucie za trzy punkty Pawła Nowickiego nasi wygrywali 38:20.

Pierwszą połowę Siarka wygrała w rekordowym stosunku 52:30 i praktycznie stało się jasne, że goście wygrają to spotkanie. Najskuteczniejszym w ekipie w Podkarpacia był zdobywca 13 punktów Dawid Rypiński. Oczko mniej miał na swoim koncie Jakub Stanios.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch punktów zdobytych przez Gazarkiewicza. Trzecie kwarty są zazwyczaj najsłabszymi w wykonaniu tarnobrzeskiej drużyny. Tak też było i tym razem, w ćwiartka ta zakończyła się porażką Siarki 15:19.

Ostatnie 10 minut rozpoczęło się po myśli gospodarzy. Punkty zdobył Marc Oscar Sanny, ale rzutem za trzy punkty odpowiedział Artur Pabianek.

Na 4,38 min przed końcem po trójce Marcina Kowalskiego gospodarze przegrywali tylko 63:71 i wszystko było jeszcze możliwe. W ostatnich czterech minutach gospodarze zagrali nerwowo, więc goście powieźli wygraną do końca, ale w drugiej połowie srodze rozczarowali. Liczy się jednak zwycięstwo.