Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wysoki rachunek za wybudowanie drogi przez plac targowy w Stalowej Woli

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Droga przez plac targowy przejdzie w tym miejscu
Droga przez plac targowy przejdzie w tym miejscu Zdzisław Surowaniec
W Urzędzie Miasta w Stalowej Woli minął termin składania ofert na budowę drogi gminnej - bocznej od Okulickiego przez plac targowy. Zgłosił się zaledwie jeden wykonawca, ale jego oferta jest o wiele wyższa niż zakładano.

W budżecie miasta zabezpieczono na ten cel 1,8 miliona złotych, podczas gdy stalowowolska spółka REM-BUD-I zaoferowała 3,4 miliona złotych z trzyletnim okresem gwarancji. Trwa analiza.

Okulickiego - Boczna to nowa droga, która będzie biegła od wjazdu przy hali targowej przy rondzie, następnie będzie skręcać w lewo za budynkiem hali targowej, dalej między nowymi obiektami do budynku PSS Społem, a następnie między PSS Społem, a dawnym małym Tesco będzie łączyć się z ul. Okulickiego. Jej budowa ma związek z modernizacją targowiska i powstaniem nowej hali owocowo - warzywnej.

Na jej budowę miasto pozyskało środki w wysokości miliona złotych w Ministerstwa Rozwoju i Inwestycji.

Z budową drogi związane są plany bydowy hali owcowo-warzywnej. Obędzie miał 705 metrów kwadratowych powierzchni (szeroki na 15 metrów i długi na 47 metrów), jego wnętrze pomieścić 21 stoisk. Jego budowa ma być początkiem - jak powiedział prezydent - przebudowy placu targowego.

Budowa nowej hali targowej w Stalowej Woli ma być możliwa dzięki unijnemu wsparciu w wysokości jednego miliona złotych. Zgodnie z zapowiedziami prezydenta w hali będzie odbywał się handel ekologicznymi warzywami i owocami. Prace nad przygotowaniem do tej inwestycji rozpoczęto już w 2014 roku. - Na razie przystępujemy do realizacji pierwszego etapu czyli budowy hali warzywno - owocowej, o wyjątkowej architekturze, drewnianymi półkolami i szklanymi fasadami - mówi prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Wnętrze lokalu pomieści 21 stanowisk: 14 w formie zamkniętych boksów, 8 bocznych wbudowanych w ściany oraz 9 przez środek hali. - Projekt został uzgodniony z kupcami ze Stowarzyszenia „Zieleniak” prowadzącymi tu handel. Wszystkim zależało, a najbardziej nam na tym, aby mógł być prowadzony handel w każdych warunkach atmosferycznych, co było najbardziej uciążliwe w okresie jesienno - zimowym - wyjaśnia Lucjusz Nadbereżny.

Miasto, bez dofinansowania zobowiązało się za milion złotych uporządkować otoczenie wokół nowej hali oraz za trzy miliony złotych wybudować nową drogę między supermarketami Tesco i Społem, gdzie powstanie kilkadziesiąt miejsc parkingowych. W kwocie tej zawarte są również odszkodowania.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




TOP10 najbardziej niebezpiecznych krajów na wakacje 2018





Wakacje 2018. Jedziesz do tych krajów? Sprawdź na co warto się zaszczepić!






TOP 10: Plaże nudystów w Polsce [18+] Jak wyglądają?





Nietypowe zwyczaje ślubne na świecie - TOP 10





Czy wiesz co zamówić w smażalni? Sprawdź, których ryb powinno się unikać!






Tego musisz spróbować. TOP 12 sportów wodnych



ZOBACZ TAKŻE: FLESZ: Nowelizacja ustawy o IPN - o co chodzi?

Źródło:vivi24

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie