XXVII Memoriał imienia Józefa Gromka w szachach w Stalowej Woli. Kto wygrał? Zobaczcie zdjęcia

Zdzisław Surowaniec
Już najmłodsze dzieciaki poznają tajniki szachowych zmagań
Już najmłodsze dzieciaki poznają tajniki szachowych zmagań Dominik Sondej
XXVII Memoriał imienia Józefa Gromka w szachach zorganizowany został 18 listopada przez Katolicki Klub Lekkoatletyczny Stal w Stalowej Woli. Honorowy Patronat nad Memoriałem objął Starosta Stalowowolski Janusz Zarzeczny. Kto wygrał?

XXVII Memoriał imienia Józefa Gromka w szachach w Stalowej Woli

Pojedynki szachowe rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund, a każdy z zawodników miał na partię 12 minut plus dwie sekundy za ruch. W memoriale wystartowało 44 uczestników, a szachiści rozgrywali partie szachowe w dwóch grupach wiekowych.

Końcowa klasyfikacja wyników odbyła się w trzech grupach wiekowych: grupa open, juniorzy urodzeni w latach 2007 – 2013 oraz najmłodsi szachiści z roczników 2014 i młodsi (najmłodsi rozgrywali swoje partie w osobnej grupie).

W Memoriale szachowym wzięli udział szachiści ze Stalowej Woli, Niska, Zabrnia, Turbi, Tarnobrzega, Mielca, Rzeszowa, Sandomierza, Ossali, Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego, Biłgoraja, Lubaczowa, Leżajska, Sędziszowa Małopolskiego, Wiązownicy oraz arcymistrz z Ukrainy.

Wyniki turnieju szachowego w Nisku

W grupie OPEN nagrodzonych zostało sześciu zawodników. Pojedynki rozgrywane na pierwszych szachownicach były bardzo zacięte. Po siedmiu rundach zwycięzcą XXVII Memoriału im. Józefa Gromka został arcymistrz Petro Gołubka z Ukrainy, drugie miejsce zajął Adam Biesiadecki z Tkszach Tarnobrzeg, trzeci był Marcin Graczykowski z Ossali. Kolejne nagrodzone miejsca zajęli: IV – Bartłomiej Krystel z Sandomierza, V - Ryszard Czajkowski z Tkszach Tarnobrzeg, VI - miejsce Tomasz Pintal z Stalowej Woli. W/w zawodnicy otrzymali nagrody pieniężne, a za miejsca I - III puchary.

W grupie Juniorów ur. w 2007 – 2013 zwycięzcą został Adam Pożoga z Hetman Ostrowiec Świętokrzyski, II miejsce zajął Michał Szypuła z Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego STAL w Stalowej Woli, III- Rozalia Romańska z Hetman Ostrowiec Świętokrzyski, IV - Marek Habaj, V - Filip Buchaj z Stalowej Woli, a VI - Tomasz Procnal z Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego STAL w Stalowej Woli. Zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe, a zwycięzca dodatkowo puchar.

Z kolei w grupie najmłodszych: Juniorzy urodzeni w 2014 i młodsi zwycięzcą został Maciej Krawiec z LUKKS Kielce, II miejsce zajął Kacper Puc z Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego Stal w Stalowej Woli, trzecie miejsce zdobył Filip Wiśniewski z Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego STAL w Stalowej Woli, IV - Kamil Małek, również reprezentant Stali, V- Filip Sternik, VI -Julian Kosno, reprezentanci klubu Hetman Ostrowiec Świętokrzyski, VII - Aleksander Jasiński z Niska.