Zwycięski dramatyczny bój w Berlinie tenisistki stołowej Forbetu-OWG Tarnobrzeg Li Qian z Koreanką Seo Hyo Won

/DASZ/
Li Qian rozpoczęła swój zwycięski marsz podczas rozgrywanych w Berlinie Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec. P. Szpak
Rzadko się zdarza by w tenisie stołowym set zakończony został wynikiem 18:16. W takim jednak stosunku zawodniczka Forbetu-OWG Tarnobrzeg Li Qian pokonała wczoraj w pierwszej rundzie turnieju głównego rozgrywanych w Berlinie Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec w tenisie stołowym Koreankę Seo Hyo Won.

Pierwszego seta "Mała" przegrała aż 3:11 i wydawało się, że nie da rady bardzo szybko i ofensywnie grającej starszej od siebie rywalce. I rzeczywiście w drugim secie Koreanka o mały włos nie wygrała. Tak Li Qian jak i jej rywalka miały po pięć piłeczek setowych, ale tę najważniejszą wygrała nasza zawodniczka. Był to rekordowy set pod względem czasu jego trwania, zakończył się po 27 minutach gry wygraną "Małej" 18:16. Kolejne trzy partie Li Qian rozstrzygnęła już na swoją korzyść pokonując ostatecznie Koreankę 4:1 (3:11, 18:16, 11:8, 11:9, 11:6).

Nie powiodło się natomiast dwu innym zawodniczkom tarnobrzeskiego klubu, które swój udział w Germany Open zakończyły już na eliminacjach do turnieju głównego. Magdalena Sikorska przegrała najpierw z Koreanką Nam So Mi 0:4 (5:11, 9:11, 7:11, 6:11), a następnie uległa Japonce Hiroko Fujii 1:4 (10:12, 11:9, 7:11, 6:11). Z kolei Kinga Stefańska po pokonaniu Szwajcarki Racheli Moret 4:0 (11:9, 11:7, 11:5, 11:8), przegrała z Chorwatką Cornalią Vajdą 1:4 (11:9, 11:13, 8:11, 7:11, 7:11).

Stefańskiej i Sikorskiej nie powiodło się także w eliminacjach turnieju deblowego. Odpadły z niego już w pierwszej rundzie przegrywając z Niemkami Petrissą Solją i Sabiną Winter 2:3 (10:12, 13:11, 10:12, 11:9, 7:11). Dziś i jutro Mistrzostwa Niemiec, które zaliczane są do cyklu Grand Prix Pro Tour będą kontynuowane.