Martyna Kotwiła z RLTL GGG Radom zdobyła złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw Polski. Wygrała bieg na 200 metrów

Radosław Olchowski
Martyna Kotwiła z RLTL GGG Radom złota w lekkoatletycznych mistrzostwach Polski seniorek 2024. Radomianka wygrała na 200 metrów. archiwum RLTL GGG Radom
Martyna Kotwiła z RLTL GGG Radom zdobyła złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw Polski. Nasza sprinterka była najlepsza w biegu na 200 metrów.

Martyna Kotwiła zaliczyła już drugi start indywidualny na mistrzostwach, rozgrywanych w Bydgoszczy. Na stadionie Zawiszy zdążyła już zająć piąte miejsce w finale sprintu na 100 metrów. Kluczowy był dla niej jednak start na dwukrotnie dłuższym dystansie. No i kwalifikacjach radomska sprinterka spokojnie awansowała do finału konkurencji. Zbytnio się nie wysilając wygrała swój bieg eliminacyjny.

W kluczowym, finałowym, biegu radomianka spisała się wyśmienicie i z wynikiem 23,10 zwyciężyła. Zdobyła złoto mistrzostw Polski oraz zadbała o punkty rankingowe, które mogą dać jej kwalifikację na tym dystansie na igrzyska olimpijskie w Paryżu.

Warto dodać, że na stadionie w Bydgoszczy radomianka uzyskała na 200 m najlepszy wynik w tym sezonie. Druga w tym finale była Kristina Tsimanauskaya (AZS AWF Warszawa, 23,14), zaś brąz przypadł Weronice Bartnowskiej (AZS AWF Warszawa, 23,60).