Dobry występ koszykarzy Rosasportu w Piasecznie. Trudna sytuacja AZS Politechniki Radom

Z Piaseczna Włodzimierz ŁYŻWA [email protected]
Piotr Kardaś (nr 5) był najlepszym zawodnikiem Rosasportu w meczu z Norgipsem Piaseczno. Obok Tomasz Sosnowik (nr 4), zdobywca 11 punktów.
Kolejne zwycięstwo odnieśli koszykarze "Rosy". Tym razem na bardzo trudnym terenie, w Piasecznie z tamtejszym Norgipsem.

Norgips Piaseczno - Rosasport Radom 64:72 (23:21, 14:12, 10:17, 17:22).
Rosasport: Kardaś 19 (3), Sosnowik 11, Nikiel 10 (1), Zalewski 9 (1), Podkowiński 7 (1), Ignatowicz 6 (1), Maj 4, Baszak 3, Wróbel 2, Gutkowski 1.

Piaseczno we własnej hali pokonało lidera AZS Warszawę, a wicelider Astoria Bydgoszcz dopiero po dogrywce wywiozła komplet punktów. Radomianie spisali się dobrze i nie dali się pokonać.

FATALNY POCZĄTEK

Zaledwie po kilku minutach gry było już 10:1 dla Piaseczna. Dodatkowo trener Piotr Ignatowicz za dyskusje z sędziami został ukarany faulem technicznym. Gra zupełnie się nie kleiła. Bez wiary grał Tomasz Baszak, którego szybko szkoleniowiec posadził na ławce. Radomianie mozolnie odrabiali straty. - Długo nie mogliśmy wejść w mecz, ale od drugiej kwarty nasi zawodnicy konsekwentnie realizowali założenia taktyczne - mówił drugi trener "Rosy" Robert Bartkiewicz. - Bardzo mądrze grę prowadził Piotr Kardaś, a w defensywie i ofensywie brylowali Tomasz Sosnowik i Michał Nikiel.

DECYDUJĄCY MOMENT

Trzecią kwartę nasza drużyna rozpoczęła z trenerem Piotrem Ignatowiczem. Ale to inny Piotr - Kardaś - brylował na parkiecie. Sam rzucił kilka ważnych punktów, w tym również i za trzy, ale także idealnie widział na czystych pozycjach swoich kolegów. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu, przy stanie 63:58 dla radomian, Sebastian Okoła rzucił dwa punkty. Sędziowie kosza zaliczyli i odgwizdali faul ofensywny graczowi gospodarzy. To bardzo zdenerwowało trenera Piaseczna, który zarobił faul techniczny. "Rosa" wykonywała cztery rzuty osobiste. Najpierw dwa razy trafił Jakub Zalewski i raz Kardaś. Radomianie odskoczyli na 66:60 i nie dali sobie odebrać cennej wygranej.
GROZI SPADEK

Koszykarze AZS Politechnika swoje spotkanie z MKS Jaworzno rozegrali awansem i przegrali 54:56. Porażka i wyniki innych pojedynków sprawiły, że radomianom grozi spadek. Przed podopiecznymi trenera Marka Brzeźnickiego straszna walka o zachowanie ligowego bytu. W najbliższej kolejce mecz z Limanową, która także broni się przed degradacją.

W innych meczach grupy A: Bonduelle Gniewkowo - UKS Łęczyce 92:84, Astoria Bydgoszcz - AZS Tempcold Warszawa 96:94, Tur Bielsk Podlaski - AZS Olsztyn 87:54, AZS Kutno - Siden Toruń 64:66, OSSM Sopot - Nowy Dwór Gdański przełożony na 18 lutego, Legia Warszawa - Księżak Łowicz przełożony na 19 lutego.