Fortuna 1 Liga. Radomiak wygrał w Gdyni. Krok do ekstraklasy. Zieloni liderem tabeli (ZDJECIA Z MECZU)

Włodzimierz Łyżwa
W meczu 33 kolejki Fortuna 1 Liga, Arka Gdynia przegrała 0:2 z Radomiakiem Radom, po golach strzelonych przez Damiana Gąskę i Karola Angielskiego. Zieloni zostali nowym liderem tabeli. W niedzielę, Radomiak może już świętować awans do PKO Ekstraklasy.

Arka Gdynia - Radomiak Radom 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Damian Gąska 35, 0:2 Karol Angielski 69.
Arka: Kajzer - Kasperkiewicz, Marcjanik, Danch, Siemaszko (63 Hiszpański), Letniowski, Deja, Aleman, Valcarce, Ł. Wolsztyński (63 Marcus), Rosołek.
Radomiak: Kochalski - Jakubik, Raphael, Cichocki, Abramowicz - Kaput (87 Nascimento), Karwot - Kozak, Radecki (87 Mikita), Gąska (55 Leandro) - Angielski (80 Sokół).
Żółte kartki: Letniowski, Kasperkiewicz (Arka) - Kozak, Karwot, Mikita (Radomiak).
Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Radomiak pewnie zmierza do PKO Ekstraklasy. Zieloni wygrali w Gdyni z Arką i jak w niedzielę, GKS Tychy straci punkty w meczu w Opolu z Odrą, około 14.30 Radomiak będzie mógł świętować awans do ekstraklasy.

Dariusz Banasik, trener Radomiaka Radom w porównaniu do ostatniego wygranego meczu 3:1 z Resovią Rzeszów zdecydował się na jedną zmianę w wyjściowej jedenastce. Za kapitana Leandro Rossi wybiegł w podstawowym składzie, Mateusz Radecki. Opaskę kapitana przejął Mateusz Cichocki.
Dariusz Marzec, trener Arki w porównaniu do ostatniego zremisowanego meczu 3:3 z Koroną w Kielcach, dokonał trzech zmian. W wyjściowej jedenastce zabrakło Harisa Memicia, Fabiana Hiszpańskiego i Mateusza Żebrowskiego. W ich miejsce wskoczyli, Łukasz Wolsztyński, Juliusz Letniowski i Artur Siemaszko.
Gol Damiana Gąski
Pierwsza połowa meczu bardzo dobra w wykonaniu obydwu zespołów. To jednak Radomiak po golu w 35 minucie Damiana Gąski prowadził po 45 minutach.
Gospodarze w pierwszych minutach meczu mieli dwie dobre okazje do strzelenia gola. Bardzo dobrze w naszej bramce spisywał się Mateusz Kochalski, który obronił strzały Adama Deji i Łukasza Wolszyńskiego.
Radomiak za sprawą Damiana Jakubika i Miłosza Kozaka próbował zaskoczyć Arkę. Strzały naszych graczy obronił Daniel Kajzer.
W 35 minucie akcję Radomiaka zainicjował Michał Kaput, zagrał do Meika Karwota, ten do Mateusza Radeckiego, aż wreszcie piłka na 16 metrze trafiła do Damiana Gąski, który strzałem z pierwszej piłki pokonał golkipera gospodarzy.

Uraz Damiana Gąski
Druga połowa zaczęła się od groźnej sytuacji dla Arki. W 48 minucie po strzale Artura Siemaszki, piłka trafiła w słupek.
W 55 minucie z powodu urazu boisko musiał opuścić Damian Gąska, którego zastąpił Leandro Rossi.
W 69 minucie kontra podopiecznych trenera Dariusza Banasika i gol Karola Angielskiego. Piłkę w środkowej strefie boiska wywalczył Mateusz Radecki, zagrał do Miłosza Kozaka, ten do Karola Angielskiego, który strzałem z krótki róg pokonał Daniela Kajzera.
W 82 minucie po strzale Alemana piłka trafiał w poprzeczkę.