MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jak rządzą w Gielniowie?

Antoni SOKOŁOWSKI
Władysław Czarnecki. Ma 54 lata. Jest wójtem w Gielniowie czwartą kadencję, od blisko 15 lat. Do wyborów startował z Komitetu Samorządowo-Ludowego. Nie działa w żadnej partii. Jest inżynierem ochrony środowiska. Ukończył Wyższą Szkołę Ochrony Środowiska w Radomiu. Jest żonaty, żona ma na imię Elżbieta. Mają córkę i syna. Jest zapalonym myśliwym, lubi sport.
Władysław Czarnecki. Ma 54 lata. Jest wójtem w Gielniowie czwartą kadencję, od blisko 15 lat. Do wyborów startował z Komitetu Samorządowo-Ludowego. Nie działa w żadnej partii. Jest inżynierem ochrony środowiska. Ukończył Wyższą Szkołę Ochrony Środowiska w Radomiu. Jest żonaty, żona ma na imię Elżbieta. Mają córkę i syna. Jest zapalonym myśliwym, lubi sport. Antoni Sokołowski
Dzisiaj oceniamy trzyletnie dokonania Władysława Czarneckiego, wójta tej gminy.

Nasza akcja

Nasza akcja

W październiku rozpoczęliśmy cykl publikacji, związanych z przyszłorocznymi wyborami samorządowymi. Chcieliśmy przybliżyć kandydatów do władzy, pokazać dokonania i niedociągnięcia obecnych władz oraz przedstawić najpopularniejszych radnych. Zaczęliśmy od miast powiatowych, a potem pisaliśmy i będziemy nadal pisać na temat kolejnych gmin naszego powiatu. W dalszym ciągu można brać udział w sondach sms-owych i internetowych, które pozwolą na formułowanie opinii o samorządowcach. Za tydzień przedstawimy dokonania Witolda Studzińskiego, wójta gminy Wieniawa.

W głosowaniu czytelników "Echa Dnia" mieszkańcy gminy mogli ocenić dokonania władz samorządowych. Wójt Gielniowa Władysław Czarnecki otrzymał 58 procent głosów poparcia na "tak", a 42 procent czytelników dało notę "nie".

Dzisiaj dokonamy podsumowania trzyletniej pracy włodarzy Gielniowa i ich dokonań. Przy samym wjeździe do Gielniowa daje się zauważyć, że chodniki są równe, kolorowe, a asfalt na głównej trasie przelotowej - równy, bez kolein. Atrakcją miejscowości stał się pomnik błogosławionego Władysława z Gielniowa. Najbardziej znany mieszkaniec tej ziemi został uhonorowany pięknym pomnikiem.

Nowe trybuny, ogrodzenie, to tego odremontowane szatnie dla sportowców. Tak wygląda wyremontowany stadion Orła Gielniów. Prace na stadionie prowadzono w kilku etapach. Wcześniej zostały częściowo odnowione trybuny i wyremontowany budynek przy stadionie, gdzie są pomieszczenia dla zawodników, szatnie dla gospodarzy i gości. Jeszcze wcześniej została odnowiona płyta boiska.

Przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gielnowie zostały zbudowane już boiska "Orlik". Dzięki zatrudnieniu trenera młodzież będzie pod opieką. Zaletą boisk jest też to, że dzięki sztucznej nawierzchni można z nich korzystać niemal cały rok, bez względu na pogodę.

Każdego roku w gminie przeprowadza się remonty w szkołach. Tak było też w tej kadencji z budynkiem Publicznej Szkole Podstawowej w Gielniowie. Do wymiany był dach, który zaczął przeciekać. Wichura i uszkodziła dach, a wcześniej wymieniono okna, bo były nieszczelne. Remont dachu kosztował 90 tysięcy złotych. Połowę z tej kwoty przekazało Ministerstwo Edukacji.

Przy okazji przebudowy drogi krajowej numer 12 na terenie gminy Gielniów powstał chodnik. Chodzi o wydłużenie chodnika 300 metrów od wsi Stoczki do Zielonki. - Jeszcze na etapie projektowania chcieliśmy, by inwestor zaplanował tam budowę chodnika - mówi wójt Władysław Czarnecki.

Gielniów, to nie tylko inwestycje, ale i pamięć o historii ojców, kultura. Każdego roku w Stefanowie obchodzone są uroczystości patriotyczne. Mieszkańcy obchodzą rocznicę walk Armii Krajowej pod Stefanowem koło Gielniowa i rocznicę pacyfikacji tej wsi. Zawsze zjawia się tu kilkaset osób: mieszkańców gminy, weteranów i gości z odległych stron. Zebrani czczą pamięć żołnierzy Armii Krajowej i mieszkańców Stefanowa.

Gielniów będzie miał nowoczesne urządzenia do oczyszczania ścieków. Nowa oczyszczalnia powstaje obok obecnej, zupełnie od podstaw. Oczyszczalnia będzie w stanie przyjąć ścieki z całego Gielniowa, a z czasem i innych miejscowości w gminie. Jej docelowa wydajność wynosi 400 metrów sześciennych w dwóch reaktorach. Już można zobaczyć na placu budowy, że zostały wylane fundamenty pod bio-reaktory oczyszczalni. Powstaje też budynek sterowni.

- W tej chwili około jedna czwarta Gielniowa jest skanalizowana, a w przyszłości chcemy podłączyć do sieci całość gminy - dodaje wójt Władysław Czarnecki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie