Juniorzy Czarnych Radom wywalczyli brązowy medal mistrzostw Mazowsza

/sid/
Juniorzy Czarnych Radom wywalczyli brązowy medal mistrzostw Mazowsza w siatkówce i awansowali do jednej ósmej mistrzostw Polski.

Podopieczni Krzysztofa Jaskulskiego i Arkadiusza Sawiczyńskiego walczyli w Warszawie w finale Mazowsza. Stawką turnieju, w którym rywalizowały cztery najlepsze drużyny juniorskie, był awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski, który uzyskiwał zwycięzca oraz dwa miejsca w jednej ósmej finału mistrzostw. Sam udział radomian w finale był dla wielu dużym zaskoczeniem. W meczu barażowym z Volley Zielona, który decydował o awansie do finału rozgrywek wojewódzkich Czarni rozbili rywali, odrabiając aż 37 punktów w trzech setach.

W turnieju finałowym, w Warszawie, w pierwszym meczu Czarni ulegli 1:3 gospodarzom, późniejszym mistrzom Mazowsza, ekipie MDK Warszawa. W drugim pojedynku zmierzyli się z MOS Wola Warszawa. Zagrali znakomicie, wygrywając bez straty seta. W ostatnim pojedynku radomianie przegrali 0:3 z Metrem Warszawa.

Jak się okazało, zwycięstwo w starciu z MOS Wola, zapewniło radomianom brązowy medal mistrzostw Mazowsza i miejsce w jednej ósmej finału mistrzostw Polski juniorów.

- To dla nas ogromny sukces - przyznał po turnieju trener Jaskulski. - Mamy w składzie kilku zawodników w wieku kadeta, a nawet młodzika. Cieszymy się, że w gronie tak dobrych zespołów zajęliśmy trzecie miejsce.

Turnieje jednej ósmej mistrzostw kraju juniorów rozegrane zostaną już w najbliższy weekend. Zagrają w nich zespoły, które w poszczególnych województwach zajęły miejsca drugie i trzecie. Mistrzowie województw mają już zapewniony udział w ćwierćfinale.

MDK Warszawa - Czarni Radom 3:1 (25:22, 23:25, 25:21, 25:13), Czarni - MOS Wola Warszawa 3:0 (26:24, 25:19, 25:23), Czarni - Metro Warszawa 0:3 (18:25, 21:25, 13:25).