Liga Siatkówki Kobiet. E.Leclerc Radomka Radom nie dała rady wicemistrzyniom Polski, ŁKS-owi Commerceconowi Łódź

Michał Nowak
E.Leclerc Radomka Radom przegrała we własnej hali 0:3 z wicemistrzem Polski, ŁKS-em Commerceconem Łódź. Joanna Gołąbek
W meczu 15. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet E.Leclerc Radomka Radom przegrała we własnej hali z wicemistrzyniami kraju, ŁKS-em Commerceconem Łódź 0:3.

E.Leclerc Radomka Radom - ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (18:25, 18:25, 18:25)
E.Leclerc Radomka: Grabka, Szczepańska-Pogoda, Skrzypkowska, Biała, Kubacka, Ponikowska (libero) oraz Alishanova, Abercrombie, Molenda, Bałucka.
ŁKS Commercecon: Marta Wójcik, Bidias, Bociek, Alagierska, Efimienko-Młotkowska, Aleksandra Wójcik, Korabiec (libero)
Sędziowie: Katarzyna Sokół i Radosław Kaczor
MVP: Monika Bociek (ŁKS Commercecon Łódź).

Dla zespołu z Radomia był to drugi z rzędu pojedynek z wyżej notowanym rywalem. W poprzedni weekend E.Leclerc Radomka mierzyła się z mistrzem Polski, Chemikiem Police (przegrana 0:3), a w sobotę zagrała z wicemistrzem kraju, ŁKS-em Commerceconem Łódź.

Przed tym spotkaniem trener Jacek Skrok podkreślał, że koncentacja i odwaga, a także dobra gra zagrywką może dać w tym meczu zdobyczą punktową. Gospodynie jednak nie zaczęły dobrze tego pojedynku. Po kilku minutach było 3:7. Szybko jednak radomianki doprowadziły do remisu (8:8), aby jednak znów stracić parę punktów w serii (8:12). Wicemistrzynie Polski w kolejnej fazie tej odsłony utrzymywały przewagę. Po ataku Efimienko-Młotkowskiej ich prowadzenie wynosiło pięć "oczek" (15:20), a w końcówce nie dały już sobie wydrzeć zwycięstwa.

Również druga partia nie zaczęła się najlepiej dla podopiecznych trenera Jacka Skroka (2:5). Znów jednak E.Leclerc Radomka zdołała doprowadzić do remisu (9:9), aby chwilę później przeciwnik po raz kolejny serią zdobył parę "oczek" (9:13). Scenariusz był więc podobny do tego z pierwszego seta. ŁKS wysoko prowadził (12:17), ale głównie dzięki dobrej zagrywce Abcercrombie, miejscowe zdołały złapać kontakt z rywalkami (16:17). Końcówka należała jednak do zespołu z Łodzi (18:25).

Również w trzecim secie gra toczyła się według podobnego scenariusza, a więc słaby początek (4:8), pogoń (10:10) i znów seria punktów dla rywalek (12:16). W kolejnych minutach ŁKS jeszcze powiększył tę przewagę (14:20). Tak dużej straty zespół z Radomia nie był już w stanie odrobić i po zepsutej zagrywce przez Borawską mecz zakończył się zwycięstwem wicemistrzyń kraju po trzysetowym pojedynku.