Mecz Radomiak - Wisła z wynikiem 2:1! Radomiak w piłkarskiej II lidze! (wideo, zdjęcia)

Włodzimierz Łyżwa [email protected]
Piłkarze Radomiaka Radom wygrali rewanżowy mecz barażowy o awans do II ligi i pokonali Wisłę Sandomierz. Strzelcem drugiej bramki był Leandro. Łukasz Wójcik
Piłkarze Radomiaka Radom byli zdecydowanie lepsi w rewanżowym meczu barażowym o awans do drugiej ligi i pokonali na wyjeździe Wisłę Sandomierz.
Wisła - Radomiak 1:2

Radomiak Radom awansował do drugiej ligi. W barażu o awans okazał się lepszy od Wisły Sandomierz. Radomianie pokonali w środę Wisłę na jej boisku 2:1 i przypieczętowali drugą ligę. W Radomiu padł remis 0:0.

Wisła Sandomierz - Radomiak Radom 1:2 (0:1), Gołasa 83 z karnego - Stanisławski 13, Leandro 55.
Radomiak: Kula - Cieciura, Dubina, Świdzikowski, Sulkowski, Kiełtyka (85 Puton), Agu, Radecki, Brągiel (90 Wnuk), Leandro (77 Wolski), Stanisławski

Wielkie brawa szczególnie dla piłkarzy i ich trenera Jacka Magnuszewskiego, który powiedział przychodząc do Radomiaka, że interesuje go druga liga i słowa dotrzymał.

Od pierwszej minuty Radomiak zaatakował. Na gola kibice na stadionie czekali zaledwie do trzynastej minuty. Wtedy to, Szymon Stanisławski zdecydował się na indywidualną akcję. Z 16 metrów mocno strzelił i piłka wylądowała w siatce. Za kilka chwil ponownie ten sam zawodnik mógł podwyższyć wynik. Piłka po jego strzale przeleciała tuż obok słupka. Wisła tylko raz groźnie zagroziła. W 27 min. Kamil Hul o mało nie zaskoczył Michała Kulę.

W 55 minucie, w sytuacji jeden na jednego z bramkarzem Wisły znalazł się Rossi Leandro i pokonał go. Ten gol dał spokój w grze naszego zespołu. Pod koniec meczu gospodarze zerwali się do ataków i strzelili honorowego gola z rzutu karnego. Tuż po końcowym gwizdku arbitra, wystrzeliły szampany i trwała wielka feta z okazji awansu. Radości nie było końca. Radomiak zasłużył na awans do II ligi.

Wisła Sandomierz 1 (0)
Radomiak Radom 2 (1)
Bramki: 0:1 Szymon Stanisławski 13, O:2 Rossi Leandro 55, 1:2 Bartłomiej Gołasa 84 z rzutu karnego.
Wisła: Wierzgacz - Ziółek (60 Pacholarz), Oślizło, Beszczyński, Gołasa - Piątkowski, Podstolak, Motyl I(75 Kwiecień) Chorab, Hul (80 Szepeta) - Rak (60 Mikulec).
Radomiak: Kula - Cieciura, Dubina, Świdzikowski, Sulkowski - Kiełtyka (85 W. Puton), Agu, Radecki, Brągiel (90 Wnuk) - Leandro (76 Wolski), Stanisławski.
Sędzia: Sebastian Krasny z Krakowa. Widzów: 1500.