Młodzież Rosy Radom awansowała do mistrzostw Polski U-16

SzS
Radość po meczu drużyny Rosy (U16)
Radość po meczu drużyny Rosy (U16) Tomasz Fijałkowski
W Radomiu przez trzy dni w hali Uniwersytetu rozgrywany był półfinałowy turniej mistrzostw Polski do lat 16. Ogromny sukces w tej imprezie osiągnęła drużyna Rosy Radom, która zwyciężyła dwa mecze i nieznacznie, trochę pechowo przegrała w sobotę z faworytem do medalu.

Szczególnie ważny był pierwszy mecz ze Śląskiem. Pojedynek toczył się z nieznaczną przewagą radomian, którzy do końca musieli walczyć, aby rywali nie odzyskał szans na wygraną.

Ciekawy był również sobotni pojedynek radomian. Grali oni z jedną z najsilniejszych ekip w kraju. W barwach przemyskich “niedźwiadków” jest czterech reprezentantów. Nasz zespół trochę się przestraszył rywala, bo źle zaczął ten mecz. Szybko goście wypracowali sobie przewagę 10 punktów. Dopiero po przerwie rozpoczęła się gonitwa Rosy, ale bardzo dobrze w defensywie zagrała ekipa z Przemyśla. W końcówce meczu zabrakło skuteczności, zabrakło zimnej krwi i to rywal cieszył się z wygranej. Różnica dwóch punktów nie przynosi jednak radomianom wstydu. Tym bardziej, że Hensfort Przemyśl z innymi przeciwnikami wygrywał bardzo wysoko.

O awansie decydował mecz niedzielny. Zarówno Rosa, jak i Kasprowicz Inowrocław miały na swoim koncie po jednej wygranej i wiadomo było, że triumfator będzie grał w finałach. Po pierwszej kwarcie, która do siódmej minuty była bardzo wyrównana, chyba nikt się nie spodziewał, że będzie tak łatwo., Rosa zdobyła 10 punktów z rzędu, uciekła przeciwnikowi i przewaga rosła jeszcze bardziej.

Drużyna do lat 16 jest drugą ekipą Rosy, obok U 18, jaka zagra w finałach.

Rosa Radom - Śląsk WrocłaW 65:58 (22:18, 14:16, 15:11, 14:13)

Rosa: Rojek 18, Kowalczyk 13, Czupryn 10, Sowa 9, Strzelec 7, Kwandrans 4, Chebdowski 2, Ścibor 2, Starzyński 0, Kula 0.

Rosa radom - Hensfort Przemyśl 58:60 (13:20, 17:15, 12:11, 16:14)

Rosa: Rojek 21, Kwandrans 14, Sowa 8, Kowalczyk 6, Czupryn 5, Kula 3, Strzelec 1, Chebdowski 0, Starzyński 0, Fereniec 0.

Rosa Radom - Kasprowicz Inowrocław 84:53 (18:8, 18:11, 30:21, 18:13)

Rosa: Rojek 18, Czupryn 18, Strzelec 10, Kula 9, Kwandrans 8, Starzyński 5, Piątek 3, Fereniec 2, Wydra 2, Ścibor 0.

Winnych meczach: Hensfort Przemyśl - Kasprowicz Inwrocław 82:54, Kasprowicz Inowrocław - Śląsk Wrocław 83:62, Śląsk Wrocław Hesfort 42-93.

O medale Mistrzostw Polski w turnieju finałowym, którego organizatora poznamy w najbliższą środę 18 maja, powalczą: MKK Pyra Poznań, UKS Jagiellonka Warszawa (grupa I), Hensoft Przemyśl, ROSA Radom (grupa II), SKM Zastal Zielona Góra, MKS Zabrze (grupa III) oraz UKS Siódemka Trefl Sopot i TKM Włocławek (grupa IV). Wielki Finał rozegrany zostanie w dniach 1-5 maja 2016 roku.