Piłkarki ręczne PreZero APR-u Radom przegrały z Handball JKS Jarosław jednym golem! Zobacz zapis relacji na żywo

Radosław Olchowski
1/8 finału Pucharu Polski. APR Radom vs JKS Jarosław.
1/8 finału Pucharu Polski. APR Radom vs JKS Jarosław. Maciej Kwiatkowski
Mecz Pucharu Polski pomiędzy PreZero PR Radom, a ekipą z ekstraklasy Handball JKS Jarosław stał na na wyśmienitym poziomie. Pierwszoligowe radomianki stawiły zacięty opór drużynie z elity, ale ostatecznie przegrały jedną bramką i odpadły z dalszej rywalizacji w pucharze. Na portalu www.echodnia.eu relacjonowaliśmy to spotkanie na bieżąco.

1/8 finału Pucharu Polski: PreZero APR Radom – Handball JKS Jarosław 24:25 (15:14) - awans JKS Jarosław
APR: Kolasińska, Barańska - Narożna 0, Domka 1, Machnio 0, Mazurkiewicz 2, Głuszko 2, Koss 0, Papke 6, Michalska 8, Skorża 0, Gajewska 0, Adaczyńska 0, Wach 5, Ciszewska.
JKS: Szczotka - Guziewicz 2, Dmytrenko 7, Leśniak 2, Galas 0, Kordowiecka 0, Matuszczyk 1, Kubisztal 0, Hawryluk 0, Musakova 0, Kostuch 3, Byzdra 2, Lubrecka 0, Skubacz 5, Strózik 3.

Piłkarki PreZrro APR -u Radom zaczęły pierwszorzędnie. Gola otwarcia meczu zdobyła w kontrataku Natalia Wach. Chwilę potem z rzutu karnego poprawiła Małgorzata Michalska. Odpowiedziały Kinga Struzik i Edyta Byzdra. W efekcie po siedmiu minutach konfrontacji było 3:3. Po kilku nieudanych akcjach z obu stron do siatki rywalek wcelowała Michalska. Za moment rywalki odpowiedziały skutecznym rzutem ze skrzydła. Kolejnego gola dla gospodyń zdobyła Michalska z karnego. W 13 minucie wyrównała Aleksandra Leśniak.

Potem trwała wymiana gola za golem. Wach wcelowała, a wyrównała Natalia Pietrenko.

Zobacz zdjęcia z meczu PreZero APR Radom vs JKS Jarosław

Po kwadransie trener ekipy z Super Ligi, czyli Michał Kubisztal poprosił o przerwę na żądanie. Wówczas jego zawodniczki przegrywały 6:7 i grały w osłabieniu, bo karę dwóch minut zaliczyła Kinga Struzik. Nie pomogło, gdyż w kolejnej kontrze Wach zdobyła bramkę. Odpowiedziała Leśniak. Kolejnego karnego dla miejscowych wykorzystała Kinga Papke i znów było dwoma bramkami dla gospodyń (10:8). Swoje trzy grosze w ataku dała wreszcie Maria Mazurkiewicz, która skutecznie rzuciła z drugiej linii.

Przyjezdne wyrównały starty i na dziesięć minut przed przerwą było po 10. Niedługo potem na świetlnej tablicy znów był remis (11:11). Wówczas radomianki wzięły się solidnie do roboty. Obroniły dwie akcje w obronie, a w ataku trafiały w kontrach Michałska i Wach. W efekcie na pięć minut przed przerwą miejscowe wygrywały 13:11. Ostatecznie do szatni radomianki schodziły prowadząc jednym golem.

Po zmianie stron trener przyjezdnych wstawił wszystkie swoje najlepsze zawodniczki. Ale na kwadrans przed końcem było 23:20 dla radomianek. Wówczas do siatki Jarosławia wcelowała Michalska. Kiedy w 50 minucie miejscowe poprawiły rywalkom ze skrzydła, konkretnie do bramki trafiła Natalia Wach było już 24:21. Rywalki odrabiały starty. No i na pięć minut przed końcową syreną był remis po 24. Kiedy Sandra Guziewicz trafiła rzutem z biodra, rywalki radomianek po raz pierwszy w tym meczu wyszły na prowadzenie.

Adrian Kondraciuk, szkoleniowiec radomskiego zespołu poprosił o czas. Ten nie pomógł, bo w kolejnej akcji ofensywnej miejscowe zgubiły piłkę.

Kiedy do końca pozostawało 60 sekund gospodynie miały piłkę w ofensywie. Niestety Małgorzata Michalska nie zdołała pokonać bramkarki przyjezdnych, a to oznaczało zwycięstwo zespołu z Super Ligi jednym trafieniem.

Tak zapowiadaliśmy mecz APR Radom vs Handball JKS Jarosław

Radomianki są jednym z dwóch zespołów zaplecza Super Ligi, które awansowały do tej fazy zmagań o Puchar Polski. W środowy wieczór radomianki zmierzą się z JKS Jarosław, a stawką konfrontacji jest promocja do 1/4 finału krajowych rozgrywek. Przypomnijmy, że oprócz radomianek z Centralnej Lidze Kobiet, w zmaganiach o puchar była tylko jeszcze jedna ekipa z zaplecza Super Ligi. To Ruch Chorzów, który już zdążył odpaść z rywalizacji, bo przegrał sromotnie z Kobierzycami.

Zatem jedyny pierwszoligowiec, czyli zawodniczki APR Radom podjęły walkę z drużyną ekstraklasową…

W innych meczach 1/8 finału Pucharu Polski:
UKS Dziewiątka Legnica – UKS Urbis Gniezno 16:47, SPR Arka Gdynia – Młyny Stoisław Koszalin 22:33, Enea Piłka Ręczna Poznań – Start Elbląg 28:25, Energa Szczypiorno Kalisz – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 22:29. KPR Ruch Chorzów – KPR Gminy Kobierzyce 18:47.