Radomiak Radom niespodziewanie i w słabym stylu przegrał na wyjeździe z MKS Kluczbork 1:3. Bramkę dla radomian zdobył Jakub Rolinc

Michał Nowak
Radomiak Radom przegrał na wyjeździe z MKS Kluczbork 1:3.
Radomiak Radom przegrał na wyjeździe z MKS Kluczbork 1:3. radomiak.pl
Radomiak Radom w 24. kolejce drugiej ligi w słabym stylu przegrał z MKS Kluczbork 1:3. Zieloni utrzymali jednak drugą pozycję w tabeli.

MKS Kluczbork - Radomiak Radom 3:1 (2:0)
Bramki: Antkowiak 12, Górkiewicz 22, Bodziony 63 - Rolinc 89.
MKS: Machrowski - Górkiewicz, Klepczyński, Gierak, Nitkiewicz, Zaradny, Deja, Bodziony (68 Nakrosius), Antkowiak (77 Glankowski), Baraniak (82 Skoczylas), Jonkisz (72 Kojder).
Radomiak: Gostomski - Jakubik, Klabnik, Świdzikowski, Zając (67 Hodowany), Bemba (46 Rolinc), Szuprytowski (67 Winsztal), Mazan (89 Gilewski), Leandro, Wróbel, Mikita.

W starciu wicelidera tabeli drugiej ligi z ekipą będącą w strefie spadkowej chyba niewielu spodziewało się, że to ta druga będzie stroną dominującą. MKS Kluczbork wygrał jednak na własnym terenie 3:1 i było to drugie zwycięstwo u siebie tego zespołu w tym sezonie. Radomiak mimo porażki pozostał na drugiej pozycji w tabeli, choć ma tylko jeden punkt przewagi nad Wartą Poznań i ŁKS Łódź oraz dwa nad Olimpią Elbląg - wszystkie te zespoły mają jednak o jedno spotkanie rozegrane mniej.

Już pierwsze minuty tego spotkania pokazały, że podopieczni trenera Jerzego Cyraka nie będą mieli tego popołudnia łatwo w Kluczborku. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 11 minucie po stałym fragmencie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę do siatki skierował Hubert Antkowiak. Po 22 minutach gry było już 2:0. Po rzucie wolnym i zamieszaniu pod bramką Huberta Gostomskiego, prowadzenie miejscowych podwyższył Tomasz Górkiewicz. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, a zieloni nie mieli za bardzo argumentów, aby strzelić choćby bramkę kontaktową.

Trener Jerzy Cyrak od początku drugiej połowy posłał do boju napastnika Jakuba Rolinca, który zmienił pomocnika Matthieu Bembę. Zieloni wciąż jednak grali niedokładnie. Radomiak nie tylko nie zdobył gola kontaktowego, ale stracił trzeciego już w tym spotkaniu. Na 3:0 podwyższył Krzysztof Bodziony w 63 minucie. Na placu gry po stronie Radomiaka pojawili się Patryk Winsztal czy Karol Hodowany, ale niewiele to pomogło. Zieloni w końcówce zmniejszyli rozmiary porażki za sprawą gola Jakuba Rolinca, ale było to wszystko, na co było stać w Wielką Sobotę podopiecznych trenera Cyraka.