MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rafał Rajkowski pozostaje na stanowisku wicemarszałka województwa mazowieckiego. Kim jest radomski polityk? Zobaczcie zdjęcia

Patryk Chruślak
Patryk Chruślak
Rafał Rajkowski/Facebook
W poniedziałek, 10 czerwca podczas pierwszej sesji Sejmiku Województwa Mazowieckiego kadencji 2024-2029 wybrano nowego marszałka województwa, wicemarszałków oraz członków nowego zarządu. Rafał Rajkowski, który piastował dotychczas funkcję wicemarszałka będzie pełnił swoje obowiązki także w kolejnej kadencji. Kim jest polityk z Radomia? Zobaczcie sami.

Rafał Rajkowski wicemarszałkiem województwa mazowieckiego

W poniedziałek, 10 czerwca odbyła się kolejna odsłona pierwszej sesji Sejmiku Województwa Mazowieckiego kadencji 2024-2029. Radni na podjęcie decyzji, kto będzie piastował funkcję marszałka potrzebowali ponad miesiąc. Mimo kilku prób w końcu się udało, a na kolejną kadencję wybrano Adama Struzika. Radni dokonali wyboru również w kwestii reszty zarządu, w tym o powołaniu wicemarszałków, a jednym z nich kolejny raz został pochodzący z Radomia Rafał Rajkowski.

Jak poinformował w swoich mediach społecznościowych:

Mam zaszczyt ogłosić, że zostałem ponownie wybrany do składu Zarządu Województwa Mazowieckiego jako Wicemarszałek na kolejną kadencję. Dziękuję za zaufanie i obiecuję, że będę nadal pracować z pełnym zaangażowaniem dla dobra naszego regionu. Liczę na Wasze wsparcie i konstruktywną współpracę w dalszym rozwoju województwa. Razem możemy wiele osiągnąć!

– mówi Rafał Rajkowski

Urząd marszałkowski województwa mazowieckiego, to jedna z najważniejszych instytucji samorządowych w całym kraju. To już kolejny rok, kiedy radomski polityk będzie piastował tak ważną i decyzyjną funkcję dla naszego regionu. Kim Jest Rafał Rajkowski i jak wyglądała jego dotychczasowa kariera polityczna? Zobaczcie sami.

Polityk ziemi radomskiej

Rafał Rajkowski urodził się 5 sierpnia 1973 roku w Przytyku pod Radomiem. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego imienia Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Studiów Podyplomowych Menedżerskich w Szkole Głównej Handlowej oraz MBA w Wyższej Szkole Biznesu w Radomiu imienia biskupa Jana Chrapka. Ukończył również kurs do rad nadzorczych spółek skarbu państwa w Centrum Wspierania Biznesu w Warszawie.

Pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego w Publicznym Gimnazjum nr 10 w Radomiu i w Publicznym Gimnazjum w Zakrzewie. W 2007 został wicedyrektorem Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, a od 2010 do 2014 roku pozostawał kierownikiem Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu oraz radcą wojewody. W 2011 roku zasiadał w zarządzie Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, gdzie odpowiadał za promocję województwa mazowieckiego. Jest jednym ze współzałożycieli, a zarazem członkiem zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej Południowego Mazowsza.

Rafał Rajkowski od wielu lat jest członkiem Platformy Obywatelskiej, a w 2017 roku objął funkcję przewodniczącego partii w Radomiu. Od grudnia 2014 do listopada 2015 sprawował funkcję wiceprezydenta Radomia, odpowiedzialnego głównie za biznes. W 2014 bez powodzenia kandydował do Sejmiku Województwa Mazowieckiego (mandat objął w 2015 roku w miejsce wybranego do Sejmu Leszka Ruszczyka). Od 23 listopada 2015 jest członkiem Zarządu Województwa Mazowieckiego oraz radnym Sejmiku. Podczas dotychczasowej pracy odpowiedzialny był przede wszystkim za infrastrukturę drogową, kolejową, lotniczą oraz nieruchomości.

10 czerwca 2024 roku kolejny raz został wybrany na wicemarszałka.

Podczas poniedziałkowych obrad, poza wybraniem marszałka i wicemarszałków, ustalono również, kto będzie zasiadał w nowym zarządzie. Jedyna zmiana to zastąpienie dotychczasowej członkini Elżbiety Lanc przez Annę Katarzynę Brzezińską.

Zobacz także:

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie