MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Władysław Piątkowski, nowy-stary wójt gminy Belsk Duży bez tajemnic

Aleksandra Szymańska
Aleksandra Szymańska
Władysław Piątkowski jest wójtem Belska Dużego od 2010 roku.
Władysław Piątkowski jest wójtem Belska Dużego od 2010 roku. Archiwum
Wybory samorządowe odbyły się 7 kwietnia 2024 roku - pierwsza tura i 21 kwietnia - druga tura. Na echodnia.eu. prezentujemy zwycięzców wyborów na burmistrzów, wójtów każdego miasta i gminy w regionie. Dziś Władysław Piątkowski, nowy-stary wójt gminy Belsk Duży bez tajemnic.

Wybory 2024. Władysław Piątkowski, nowy-stary wójt gminy Belsk Duży bez tajemnic

Władysław Piątkowski jest członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego. O fotel wójta gminy Belsk Duży startował z Komitetu Wyborczego Wyborców Przyjazna Gmina Belsk Duży. Władysław Piątkowski zwyciężył w pierwszej turze wyborów, rywalizując z Markiem Milczarkiem. Zdobył wówczas 1725 głosy, co dało 63,98 procent wszystkich oddanych głosów.

Warto dodać, że o fotel wójta Belska Dużego Władysław Piątkowski ubiegał się już w 2006 roku. Wtedy nie udało mu się zwyciężyć. Cztery lata później, w 2010 roku, Piątkowski ponownie zawalczył o stanowisko. Zwyciężył wówczas w drugiej turze wyborów z Andrzejem Małachowskim, ówczesnym wójtem Belska Dużego, zdobywając przewagę 60 głosów. Od tamtej pory Władysław Piątkowski niezmiennie piastuje funkcję wójta. W wyborach w 2018 roku nie miał kontrkandydatów i poprało go blisko 80 procent mieszkańców całej gminy.

Władysław Piątkowski prywatnie

Władysław Piątkowski ma 69 lat. Na co dzień mieszka w miejscowości Mała Wieś, znajdującej się na terenie gminy Belsk Duży. Posiada wykształcenie wyższe.

Władysław Piątkowski - działalność

Władysław Piątkowski jest postacią znaną w całym powiecie grójeckim. Niegdyś obejmował stanowisko kierownika Urzędu Rejonowego w Grójcu. Chwilę później był starostą grójeckim oraz radnym powiatu grójeckiego. Od 2010 roku kieruje gminą Belsk Duży. Jest również prezesem zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w powiecie grójeckim. W 2022 roku został wiceprzewodniczącym Żyrardowskiego Obszaru Funkcjonalnego.

Przez ostatnie sześć lat działalności udało mu się zrealizować wiele ważnych inwestycji i inicjatyw na terenie Belska Dużego i całej gminy. Wśród nich znalazły się, między innymi: budowy obiektów użyteczności publicznej, remonty i przebudowy licznych dróg gminnych, wkład w rozwój placówek oświatowych, remonty placówek oświatowych, wkład w rozwój Gminy Belsk Duży poprzez organizację licznych imprez i wydarzeń, pozyskanie licznych dofinansowań na rozwój Gminy Belsk Duży, modernizacje ważnych obiektów na terenie gminy i wiele innych.

Władysław Piątkowski - program i plany na wójta gminy Belsk Duży

W bieżącej kadencji Władysław Piątkowski ma jeszcze wiele pomysłów i planów na rozwój gminy. Na liście znajdują się, między innymi: remonty dróg gminnych, rozbudowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej na terenie gminy, wkład w rozwój Gminy Belsk Duży poprzez organizację licznych imprez i wydarzeń kulturalnych oraz rozrywkowych, pozyskiwanie funduszy ze źródeł zewnętrznych na rzecz gminy i wiele innych. Oprócz tego chce dokończyć inwestycje i przedsięwzięcia rozpoczęte w ubiegłej kadencji. Co ważne, już kilka lat temu Władysław Piątkowski głośno mówił o tym, że stawia na budownictwo. Do jego priorytetów należy wkład w jego rozwój.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie