RCS Cerrad Czarni Radom przegrali w Młodej Lidze z LOTOS Treflem Gdańsk

Michał Nowak
RCS Cerrad Czarni tym razem nie zatrzymali rywali. Radomianie przegrali na wyjeździe z LOTOS Treflem Gdańsk 1:3. Ł.Wójcik
Siatkarze RCS Cerradu Czarnych Radom w trzeciej kolejce Młodej Ligi przegrali z LOTOS Treflem Gdańsk 1:3.

Radomianie wybrali się na Pomorze między innymi bez Jakuba Zwiecha czy Łukasza Zugaja, którzy brali udział w rozgrywanym w miniony weekend w Kozienicach i w Radomiu Memoriale Janusza Sobola. Przed tygodniem ci siatkarze wystąpili w spotkaniu Młodej Ligi przeciwko Łuczniczce Bydgoszcz, które Czarni wygrali 3:0.

Podopieczni trenera Andrzeja Sitkowskiego wrócili z Gdańska bez zdobyczy punktowej. Radomianie wystąpili w tym spotkaniu w składzie złożonym w dużej mierze z juniorów.Pierwszy set to zdecydowana dominacja gospodarzy, którzy po kilku minutach gry prowadzili 8:4. Potem ta przewaga była coraz większa. W końcówce na tablicy wyników było już 21:11. Ostatecznie odsłona otwarcia zakończyła się wynikiem 25:15.

W drugiej partii radomianie prowadzili 8:7, ale kolejne akcje należały do gdańszczan, którzy szybko odskoczyli na kilka punktów wygrywając do 17. Lotos Trefl prowadził praktycznie przez całą trzecią partię, ale w końcówce to podopieczni trenera Andrzeja Sitkowskiego okazali się lepsi. Najpierw wyrównali (23:23), a potem dwie następne akcję zakończyli na swoją korzyść.

W czwartym secie ponownie górą byli jednak gdańszczanie, którzy ostatecznie wygrali do 19 i w całym meczu 3:1.

LOTOS Trefl Gdańsk - RCS Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:15, 25:17, 23:25, 25:19)
LOTOS Trefl Gdańsk: Szymon Jakubiszczak (15), Sebastian Sobczak (4), Łukasz Rymarski (5), Wojciech Małecki (23), Maciej Ptaszyński (13), Kacper Mokwa (6), Fabian Majcherski (libero) oraz Aleksander Bochan, Mateusz Bahrendt
RCS Cerrad Czarni: Michał Moniak (3), Kacper Wasilewski (10), Kacper Pluta (6), Patryk Kaźmierczak (15), Paweł Zdrojewski (4), Kamil Jarzyna (7), Piotr Filipowicz (libero) oraz Maciej Pożyczka (libero), Jakub Tyszko, Karol Gęborys (6), Bartłomiej Wójcik (1), Mateusz Laskowski.