Remis Radomiaka w sparingu z Legionovią (WIDEO)

Michał Nowak
Krzysztof Ropski (z lewej) jest blisko podpisania kontraktu z Radomiakiem. W meczu z Legionovią otworzył wynik spotkania Łukasz Wójcik
Remisem 2:2 zakończył się pierwszy sparing "zielonych" przed nowym sezonem. Gole dla radomian zdobyli Krzysztof Ropski oraz Rafał Uliczny.

RADOMIAK RADOM - LEGIONOVIA LEGIONOWO 2:2
Bramki: Ropski 9', Uliczny 29' - Jankowski 16' (k), Wolski 90'

Radomiak (I połowa): Kula, Mularczyk, Świdzikowski, Jędrzejczyk, Sulkowski, Chrabąszcz, W. Puton, Uliczny, Brągiel, Leandro, Ropski
Radomiak (II połowa): Banasiak, Wasilewski, Kucharski, Sylwestrza, Suchecki, Filipowicz, Radecki, Napora, Mularczyk (Wnuk 64'), Uliczny (Stróżka 78'), Stanisławski

Pojedynek dobrze rozpoczął się dla gospodarzy. Już w 5 minucie groźnie z dystansu strzelał Michał Chrabąszcz. Kilka chwil później podopieczni trenera Jacka Magnuszewskiego objęli prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Bartosz Sulkowski, a piłkę głową do siatki wpakował Krzysztof Ropski. W 12 minucie minimalnie chybił Maciej Świdzikowski. Po kwadransie gry, w polu karnym Samuelsona Odunkę faulował testowany Konrad Mularczyk, a "jedenastkę" na gola zamienił Rafał Jankowski. Chwilę później świetny rajd przeprowadził Leandro Rossi, minął trzech zawodników Legionovii, ale jego uderzenie zatrzymał golkiper gości. W 29 minucie Radomiak ponownie wyszedł na prowadzenie. Świetną asystą popisał się Leandro, a do siatki trafił Rafał Uliczny, który przelobował bramkarza. Chwilę przed końcem "zielonych" przed stratą gola uratował Michał Kula, który obronił strzał Jankowskiego z pięciu metrów.

Po przerwie tempo gry spadło. Inicjatywę przejęli przyjezdni. Właściwie jedyną groźną sytuację radomianie stworzyli sobie w 54 minucie, kiedy to Krzysztof Napora dograł z prawej strony pola karnego do wbiegającego Szymona Stanisławskiego, który umieścił piłkę w siatce. Arbiter jednak nie uznał bramki dopatrując się spalonego. Tuż przed końcem ekipa z Legionowa wyrównała po błędzie w ustawieniu Radomiaka. Do siatki trafił Paweł Wolski.

Napora podpisał
Przed sparingiem z Legionovią klub poinformował o podpisaniu kontraktu ze skrzydłowym, Krzysztofem Naporą, który w minionym sezonie jesienią występował w barwach Odry Opole, a wiosną grał w Nadwiślanie Góra.

W sobotniej grze kontrolnej wystąpił testowany Konrad Mularczyk z Ruchu Chorzów. Zawodnik ten jednak nie otrzyma angażu przy Struga. Szkoleniowiec chce się przyjrzeć jeszcze testowanemu Pawłowi Ulicznemu. Kontrakt w Radomiaku prawdopodobnie podpisze napastnik Krzysztof Ropski.

Trener zadowolony
- W pierwszej połowie była duża jakość piłkarska, stworzyliśmy sobie sporo sytuacji i z tego jestem bardzo zadowolony. W drugiej przeciwnik dominował. Brakowało nam utrzymania piłki w środkowej strefie boiska i zmiany kierunku ataku. Na pewno nie możemy sobie pozwolić na tracenie bramek w taki sposób jak w sobotę - podsumował sparing z Legionovią Jacek Magnuszewski, szkoleniowiec Radomiaka.

W środę (15 lipca) "zieloni" rozegrają kolejny sparing. Tym razem ich rywalem będzie Pilica Białobrzegi. Początek o godz. 17:30 na stadionie przy ul. Struga 63.