Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielonce Nowej już po modernizacji. Było uroczyste otwarcie

Patryk Samborski
Patryk Samborski
Uroczyste otwarcie zmodernizowanej strażnicy odbyło się w niedzielę, 12 czerwca, na placu jednostki OSP w Zielonce Nowej.
Uroczyste otwarcie zmodernizowanej strażnicy odbyło się w niedzielę, 12 czerwca, na placu jednostki OSP w Zielonce Nowej. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu
W niedzielę, 12 czerwca, odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia ostatniego etapu remontu generalnego strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielonce Nowej w gminie Zwoleń. Budynek zyskał nową elewację. Koszt remontu wyniósł prawie 100 tysięcy złotych.

Remizo-świetlica Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielonce Nowej już po modernizacji. Było uroczyste otwarcie

Uroczystość odbyła się na placu jednostki, którą rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego i podniesieniem flagi. Prezes OSP druh Rafał Markowski powitał zaproszonych gości i przedstawił historię powstania jednostki. Następnie wyróżniający się strażacy otrzymali odznaczenia i dyplomy. Głównym punktem uroczystości było oczywiście otwarcie strażnicy. Ksiądz Sylwester Górecki, powiatowy kapelan strażaków, poświęcił również figurkę Świętego Floriana, która będzie eksponowana przed budynkiem.

Wśród zaproszonych na uroczystość gości znaleźli się; starszy brygadier Paweł Potucha - komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu, druh Zbigniew Gołąbek - prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, a także burmistrz Arkadiusz Sulima.

Dzięki dofinansowaniu z Funduszu Sołeckiego, wsparciu z budżetu Mazowsza w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw, dotacji od Kółka Rolniczego w Zielonce Nowej oraz pieniędzy z budżetu gminy Zwoleń, mieszkańcy Zielonki Nowej mają do swojej dyspozycji całkowicie wyremontowaną, komfortową remizę pełniącą jednocześnie funkcję świetlicy wiejskiej.

Modernizacja remizy w Zielonce Nowej w trzech etapach

Inwestycja realizowana była w trzech etapach. Jej ostatni, kosztujący 95 tysięcy złotych, obejmował docieplenie trzech ścian budynku o powierzchni około 270 metrów kwadratowych, z wyjątkiem ściany frontowej i bez ścian fundamentowych. Wykonawca musiał również zamurować dwa okna w ścianie od strony wschodniej, wykonać wejścia na strych od strony zachodniej, a także uszczelnić dach tam, gdzie było to konieczne. Budynek zyskał też nowe rynny, skrzynkę zaworu wody na ścianie frontowej.

Wcześniejsze dwa etapy remontu udało się zrealizować jeszcze w 2020 roku. W pierwszym z nich za około 50 tysięcy złotych udało się zabudować wnękę frontową do linii istniejącej elewacji ściany budynku oraz wydzieleniu w zabudowanej strefie korytarza i pomieszczeń. Po przebudowie powstały też dwie łazienki, w tym jedna w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wymienione zostały okna i drzwi, wykonano posadzki i glazury w łazienkach. Na zewnątrz zamontowano szambo i odprowadzenie ścieków.

Podczas drugiego etapu remontu utworzone zostało pomieszczenie na zbiornik z olejem opałowym - przeniesiony został on do garażu. Powstała też kotłownia i pomieszczenie porządkowe. Ten etap prac kosztował dokładnie 29 tysięcy 999 złotych. Warto dodać, że teren przed remizą został już częściowo zagospodarowany, utworzone zostały tu miejsca parkingowe.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie