Ruszyła radomska liga okręgowa. Energia wygrała z Oronką, a Drogowiec z Iłżanką. Remis Powiślanki (ZDJĘCIA)

Sylwester Szymczak
Fragment meczu Jodła - Zwolenianka
Fragment meczu Jodła - Zwolenianka Sylwester Szymczak
Ruszyła runda wiosenna w radomskiej Tymex Lidze Okręgowej. Wszystkie mecze zaplanowane zostały na sobotę. Wyniki postaramy się aktualizować na bieżąco.

Energia Kozienice - Oronka Orońsko 5:1 (0:1),
Bramka: Książek 51, 58, 81, Skowroński 66 z karnego, Strzelczyk 74 - Gołda 40
Energia: Majos - Grot, Lament, Piasek, Wasilewski, Kalinka, Walisiewicz, Pacocha, Książek, Czerwiński, Skowroński.
Oronka: Czerepak - Szyszka, Pietralski, Wyrwiński, Suligowski, Rogala, Kumoch, Koniarczyk, Lech, Siwak, Gołda.
Już od 10 min kozieniczanie grali w przewadze. Czerwoną kartkę zobaczył Dominik Wyrwiński. Mimo to, goście zaskoczyli i przed przerwą objęli prowadzenie. Kozieniczanie jak na lidera prezentowali się słabo. Mimo, że częściej byli przy piłce, to w pierwszej odsłonie nie oddali żadnego groźnego strzału.
Dopiero po zmianie stron udało się doprowadzić do remisu, a autorem gola okazał się Bartłomiej Książek, który otworzył worek z bramkami. Oronka od 60 minuty grała już w dziewięciu. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwona kartkę zobaczył Konrad Czerepak. Przewaga miejscowych nasilała się i już w 66 minucie po rzucie karnym było 3:1.

LKS Promna - Iskra Gózd 4:2 (1:1)
Bramki: Waniek, Ciupiński dla Iskry.
Goście nie wykorzystali rzutu karnego.
- Szkoda niewykorzystanych sytuacji, bo w końcówce straciliśmy gola na 3:2, potem się odkryliśmy i wpadła kolejna bramka - powiedział nam trener gości, Daniel Cupiński.

Pilica Nowe Miasto - Mogielanka Mogielnica 1:0 (0:0),
Bramka: Karol Karwowski 82
Pilica: Warda - Kiljan, Bialas, Lewecki, Kozłowski, Karwowski, Karwowski, Dworakowski, Zarychta, Dziuba, Pedzikowski.
Dla trenera gospodarzy, Huberta Krzemińskiego był to debiut w tej roli. W derbach powiatu grójeckiego było bardzo dużo walki. Do przerwy bramki nie padły. W końcówce jedyną bramkę zdobył Karol Karwowski i gospodarze zdołali utrzymac korzystny wynik.

Gryf Policzna - Królewscy Jedlnia 3:2 (1:0) ,
Bramka: Wójcik 13, 67, Kowalkowski 84 z karnego - Sałek 55 z karnego, Glushko 87
Królewscy: Mazurek - Pachlerski, Mąkosa, Warchoł, Kędzior - Rolnik (58 Skalski), Gębczyk, Dąbrowski, Sałek - Jurczak (46 M. Kołodziej), Glushko.
Od 43 min goście grali w osłabieniu bo czerwoną kartkę zobaczył Kędzior.

Powiślanka Lipsko - Orzeł Wierzbica 1:1, ,
Bramka: Zięba90+3 - Dziurzyński 78
Powiślanka: Wilk - Włoszczak, Bzikot, Spychaj, Spyra, Bajor, Ogonowski, Nogaj, Brociek, Gardynik, Król.
Orzeł: Przytuła- Rogala, Ankurowski Bartosz, Ankurowski Paweł, Więczasek, Kosela Maciej, Dziurzyński, Szczepanik, Jaworski, Woźniak- Minda.

Jodła Jedlnia Letnisko - Zwolenianka 3:1 (2:1) ,
Bramki: samobójcza 9, Wieczorek 15, Lipka 50 - Piskorz 32 z karnego
Jodła: Sadkowski - G. Skowroński, Gromski, Lipka, Królikowski, Winiarski, Pełka, Jończyński, Rutka (74 Gałan), Wieczorek (28 Świecielski), K. Skowroński (80 Seledec).
Zwolenianka: Krawczyk - Adamczyk, Jopek, Sekuła, Piskorz, Gryczka, Kiraga (60 Walaszczyk), Trojanowski (19 Bańkowski, 75 Kwaśnik), Furga, Wójcik, Zdżalik.
Bardzo pechowo się zaczął dla Zwolenianki ten mecz. Już w 9 minucie Dominik Sekuła przecinał akcję i...skierował piłkę do własnej bramki. Chwilę później po rozegraniu rzutu wolnego zasłonięty bramkarz za późno zareagował i piłka wpadła do siatki.
W 32 minucie faulował bramkarz Jodły i sędzia podyktował rzut karny. Z 11 metrow nie pomylił się Igor Piskorz. za moment powinno być 2:2. Po dośrodkowaniu z prawej strony, Bartłomiej Wójcik stanął przed pustą bramką i z kilku metrów nie trafił.
Zwolenianka żwawiej ruszyła w drugiej połowie i nadziała się na ładną akcję gospodarzy, po której Grzegorz Lipka trafił do siatki.

Szydłowianka Szydłowiec - Zodiak Sucha 3:4 (2:1), ,
Bramki: Kozera 1, Kozicki 8, 90 z karnego - Skrzycki 33 z karnego, 64, 84 z karnego, Kacperski 90+5