Sensacyjna wygrana piłkarzy ręcznych AZS Politechnika Radom w Legnicy

/W.Ł./
Grzegorz Mroczek (z piłką) w Legnicy zdobył 10 bramek.
Grzegorz Mroczek (z piłką) w Legnicy zdobył 10 bramek. Ł. Wójcik
W meczu szóstej kolejki pierwszej ligi piłkarzy ręcznych Siódemka Miedź Legnica przegrała 29:31 z AZS Politechnika Radom.

Siódemka Miedź - AZS Politechnika 29:31 (17:13).

AZS Politechnika: Kowalski, Kuczyński - Mroczek 10, P. Misiewicz 7, Kalita 6, K. Misiewicz 5, Cupryś 2, Janasz 1, Sieczka 0, Guzik 0, Świeca 0, Przykuta 0.
O ogromną niespodziankę postarał się szczypiorniści Politechniki Radomskiej. Podopieczni Karola Drabika po długiej podróży do Legnicy pokonali spadkowicza z ekstraklasy Miedź.

GROŹNY UKRAINIEC

Radomianie, od pierwszej minuty grali z gospodarzami bramka za bramkę. Od 15 min. coś się zacięło w AZS i Miedź uciekła na sześć bramek przewagi. Politechnikę bardzo nękał Ukrainiec grający w barwach Legnicy Konstantin Tkhorevsky. Wydawało się, że bardzo trudno będzie dogonić gospodarzy. Rzucający Ukrainiec został w drugiej połowie odcięty od podań, a w radomskiej bramce cudów zaczął dokonywać Paweł Kuczyński, który zmienił grającego od początku meczu Łukasza Kowalskiego. Paweł odbijał rzuty karne, sytuacje sam na sam, rzuty z koła i drugiej linii. - Grał rzeczywiście świetnie - mówi Karol Drabik.

ZABRALI TRENERA

W obronie dwójka Jarosław Sieczka i Łukasz Guzik skutecznie powstrzymywała ataki gospodarzy, a w ataku Grzegorz Mroczek raz po raz pokonywał bramkarza Miedzi. Po meczu radomianie zabrali do autokaru trenera gospodarzy Edwarda Strząbały, który na co dzień mieszka w Kielcach. Ten doświadczony szkoleniowiec zabrał się z AZS w drogę do Radomia, żeby potem wraz z Jarosławem Sieczką dotrzeć do Kielc, gdzie mieszka.

W INNYCH MECZACH: ChKS Łódź - MTS Chrzanów 29:22, BKS Bochnia - ASPR Zawadzkie 30:41, Olimpia Piekary Śląskie - KS SPR Końskie 29:26, AZS AWF Biała Podlaska - Gwardia Opole 31:30, Stal Mielec - Wisła Sandomierz 42:25.
1. Stal 6 12 246:149
2. Miedź 6 8 197:173
3. Zawadzkie 6 8 178:162
4. Końskie 6 7 164:165
5. AZS 6 6 167:155
6. Olimpia 6 6 179:183
7. Łódź 6 6 159:169
8. Chrzanów 6 5 157:162