Siatkarki Moya Radomka Radom pokonały na wyjeździe Volley Wrocław 3:1! To był zacięty bój

Radosław Olchowski
Siatkarki Moya Radomki Radom rywalizują o punkty w stolicy Dolnego Śląska.
Siatkarki Moya Radomki Radom rywalizują o punkty w stolicy Dolnego Śląska. radomka.com
Kolejny mecz mistrzowski w Tauron Lidze siatkarki Moya Radomki Radom rozgrywały na wyjeździe. W starciu z Volley Wrocław radomianki nie bez trudu, ale zwyciężyły 3:1.

Volley Wrocław – Moya Radomka Radom 1:3
Sety: 21:25, 24:26, 29:27, 17:25
Volley: Muhlsteinova, Szczurowska, Lewandowska, Bączyńska, Ponikowska, Stronias, Pawłowska (libero) oraz Gancarz, Szady, Stancelewska, Gromadowska.
Radomka: Łyczakowska, Gałkowska, Murek, Świrad, Scholzel, Johnson, Stenzel (libero) oraz Nowakowska, Rybak - Czerniańska, Gajer.
MVP: Monika Gałkowska (Radomka).
W przypadku zwycięstwa za trzy punkty siatkarki Radomki mogły awansować szóste miejsce w tabeli. Kosztem wrocławianek, które rywalizowały z ekipą trenera Stefano Micoliego.

W pierwszym secie ostatni remis kibice oglądali przy stanie 18:18. Wówczas Radomka zdobyła dwupunktową przewagę, której później nie wypuściła. Piłkę setową zapewniła Marie Scholzel, a za moment asa pola zagrywki zaserwowała Natalia Murek. W efekcie radomianki prowadziły w stolicy Dolnego Śląska 1:0, a seta wygrały do 21.

W partii numer 2 radomianki zyskały pokaźną przewagę, bo prowadziły już 21:18. Dwa błędy z rzędu spowodowały, że miejscowe podgoniły z wynikiem. Wtedy trener Micoli poprosił o czas na żądanie, po którym przyjmująca Volleya popsuła zagrywkę. Do końca odsłony trwała zażarta walka. Na szczęście radomianki miały w swoich szeregach Monikę Gałkowską, która nie myliła się w ataku. Ale gospodynie po kontrze wyrównały na po 23. W kolejnej akcji Gałkowska kiwnęła w pole rywalek, dając setbola. Sztab szkoleniowy Wrocławia poprosił o czas. Ale nie pomogło, bo ostatecznie po kontrach Hilary Johnson przyjezdne zdobyły drugiego seta, wygrywając do 24.

Wrocławianki uciekły z wynikiem w następnej rozgrywce i prowadziły już 19:14. Przyjezdne popisały się punktową serią i przy stanie 19:17 trener miejscowych poprosił o czas. Po nim długa akcja i Natalia Murek wyrzuciła kontrę w aut. Kiedy Julia Szczurowska obiła blok radomianek miejscowe prowadziły 21:19. Marie Scholzel zablokowała środkową gospodyń, za moment Gałkowska dała asa i był remis po 22. Murek huknęła z prawego skrzydła i mieliśmy bitwę na przewagi. Przy stanie 24:24 Anna Lewandowska uderzyła z krótkiej. Odpowiedziała Johnson. Kolejne remisy w tej partii to 25:25 i 26:26. Po następnej akcji radomianki miały meczową, ale jej nie wykorzystały. Co innego Volley, który przedłużył rywalizację. Wygrał seta 29:27.

W secie numer 4 podrażnione radomianki szybko zyskały pokaźną przewagę. Co rusz kontrowała Hilary Johnson i Radomka prowadziła już 10:4. Kiedy Gałkowska zaatakowała z drugiej linii przyjezdne wygrywały 11:6. Ekipa trenera Micoliego oddawała punkty, ale też regularnie zdobywała oczka. Przy stanie 13:8 blok Radomki rozpoczął marsz po tego seta i wygraną za trzy punkty. W końcówce świetnie spisywała się Murek, która biła ze skrzydła (21:15). z kolei decydujący punkt dla radomskiego zespołu zdobyła Johnson.

W innych meczach: Chemik Police - ŁKS Łódź 2:3, Uni Opole - Rysice Rzeszów 0:3, Budowlani Łódź - Pałac Bydgoszcz 3:0, BKS Bielsko - Biała - MKS Kalisz 3:1, Akademia Tarnów - Stal Mielec 3:0.