Świetna gra Rasasportu

Redakcja
Andrzej Mroczek (z piłką), mimo zwycięstwa Rosasportu, nie może zaliczyć tego meczu do udanych. S. Szymczak
Koszykarze Rosasportu Radom z dużą łatwością pokonali graczy z Nowego Dworu Gdańskiego. "Akademicy" znowu zagrali fatalnie.

Tylko kibice Rosasportu mogą mieć powody do radości. Ich drużyna bez najmniejszych problemów wygrała mecz. Po pięciu tygodniach przerwy wrócił na parkiet Tomasz Sosnowik.

ROSASPORT RADOM - ŻTS Nowy Dwór Gdański 80:70 (16:26, 18:5, 21:11, 25:28).
Rosasport: Kapturski 22 (2), Baszak 13 (1), Sosnowik 13, Kogut 12 (1), Zalewski 11 (1), Wróbel 5, Pawlak 2, Podkowiński 2, Mroczek 0, Jasiński 0.

Goście w pierwszej kwarcie włożyli pełną moc i nieoczekiwanie objęli prowadzenie. Sił, umiejętności, a co najważniejsze skuteczności starczyło zespołowi z Żuław tylko na 10 minut. Potem niepodzielnie na parkiecie rządził Rosasport.

MOGŁO BYĆ WYŻEJ

Radomianie, szczególnie w drugiej i trzeciej kwarcie, pokazali bardzo dobrą grę w defensywie i wykorzystali większość akcji pod koszem. Goście zupełnie nie mogli sobie poradzić ze strefową obroną radomian. W 24 minucie, podopieczni trenera Piotra Ignatowicza prowadzili już 59:42 i mogli utrzymać wysoką przewagę punktową, ale nieco zwolnili tempo i w ostatniej kwarcie przewaga zmalała do dziesięciu punktów.

AZS POLITECHNIKA RADOMSKA - Polonia Przemyśl 58:78 (15:14, 21:23, 11:21, 11:20).
Politechnika: Chojecki 19, Wiklik 8, Hernik 8, Kulik 6 (1), Piros 5 (1), Sebrala 4, Mikina 4 (1), Wróbel 3 (1), Plutka 2, Nędzi 0, Badeński 0.

SŁABA POŁÓWKA

Radomianie tylko do przerwy dotrzymywali kroku zespołowi z Przemyśla. Mecz był dość wyrównany i nic nie wskazywało na to, że po zmianie stron "akademicy" będą grać tak słabo. Na drugą połowę podopieczni trenera Marka Brzeźnickiego wychodzili ze stratą zaledwie jednego punktu. W trzeciej kwarcie radomianie grali fatalnie w defensywie, a skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Słabo zagrał Piotr Plutka, który dotąd był niekwestionowanym liderem radomskiego zespołu. Reszta drużyny również wypadła dość przeciętnie, pomijając najskuteczniejszego Tomasza Chojeckiego.

W innych meczach, grupy A: OSSM Sopot - Astoria Bydgoszcz 73:97, Tur Bielsk Podlaski - ŁKS Łódź 66:96, Bonduelle Gniewkowo - Legia Warszawa 91:87, Pierniki Toruń - Mostostal Białystok 71:56, Norgips Piaseczno - OSSM Warszawa - przełożony.