Tymex Liga Okręgowa, po 27. serii spotkań. Na szczycie bez niespodzianek. Sprawdź aktualne wyniki i tabelę.

Maciej Kwiatkowski
Radość zawodników Prochu Pionki po zdobyciu pierwszego gola w Lipsku>>>
Radość zawodników Prochu Pionki po zdobyciu pierwszego gola w Lipsku>>>KS Proch Pionki, Facebook
Dwa mecze w Tymex Lidze Okręgowej i dwa triumfy gospodarzy. Swoje pojedynki w weekendowej serii gier wygrywały: Szydłowianka Szydłowiec oraz KS Warka. Tymczasem w piątkowym meczu Powiślanka Lipsko uległa Prochowi Pionki.

Tymex Liga Okręgowa 27. kolejka:

KS Warka – Zodiak Sucha 5:2 (3:2)
Bramki: Madej 2, Witkowski, Puciłowski, Prasek - Kowalczyk, Bartuszek (k).

Zodiak: Młodziński – S. Cybulski, K. Cybulski, Nowak, Kawecki, Bartuszek, Djim Thiam, (Liadryk), Kowalczyk (Strzelecki), Jasiński, Lisiewski (Glegoła), Wielgus (Wójcik).

Pojedynek wicelidera rozgrywek z beniaminkiem był niezwykle wyrównany, ale tylko przez pierwsze 45. minut. Fani, którzy przybyli na mecz obejrzeli wówczas pięć goli, a jednego więcej uzyskali podopieczni Pawła Bylaka. Po przerwie dwa kolejne gole uzyskali zawodnicy KS Warka, potwierdzając swoją wyższość.

Szydłowianka Szydłowiec – Orzeł Wierzbica 2:1 (0:1)
Bramki: Duda, Kumoch – Fituch.
Szydłowianka: Jakub Karyś, Jakub Niewola, Jakub Kumoch, Cezary Zieliński, Michał Matusiewicz, Bartek Kozicki (Dawid Glibowski) Michał Duda (Adam Hamera) Dawid Kucharczyk (Adrian Minda) Dawid Pawelec, Wiktor Sadza (Oskar Bartosik) Adrian Cieśla ( Dominik Makowski).

Do przerwy zanosiło się na niespodziankę, bowiem odmłodzony przed runda wiosenną zespół Orła prowadził 1:0. Bramkę w tej części dla podopiecznych Rafała Stąpora uzyskał Igor Fituch. Zespół gospodarzy zaraz po przerwie szybko odrobił straty, a swoja kolejną bramkę uzyskał najlepszy strzelec klubu – Michał Duda, wykorzystując rzut karny. Niespełna dziesięć minut później Szydłowianka prowadziła, bo do bramki Orła piłkę skierował Jakub Kumoch. Goście ambitnie walczyli o korzystny rezultat, ale ich plany pokrzyżował Dominik Łyko, który obejrzał od arbitra czerwoną kartkę. Do końca meczu, wynik już się nie zmienił.

Powiślanka Lipsko - Proch Pionki 0:2 (0:1)
Bramki: Szymański, Kucharczyk.
Kibice KS Warka po cichu liczyli na to, że jeśli Proch ma do końca sezonu, gdzieś zgubić punkty, to właśnie w wyjazdowym starciu w Lipsku. Miejscowa Powiślanka po zmianie trenera w ostatniej serii gier pokusiła się o wyjazdowy triumf nad trzecią w rozgrywkach Szydłowianką. Nadzieje miejscowych fanów, jak i tych z Warki prysły niczym bańska mydlana, już w 11 minucie. Właśnie wtedy piłkę w pole karne dośrodkował Rafał Gil, a do bramki futbolówkę, po uderzeniu jej głową skierował niezawodny w ostatnich meczach Mateusz Szczepański. Do przerwy więcej goli nie padło, ale sytuacja zmieniła się tuz po zmianie stron, gdy miejscowego bramkarza zaskoczył Michał Kucharczyk i było 2:0. Takim też rezultatem zakończył się pojedynek.