Udany start przełajowców z Radomia, Jedlińska i Kozienic

/sid/
Zawodnicy UKS Technik Radom dobrze zaprezentowali się zawodach w biegach przełajowych w Pasłęku archiwum
Dobrze spisali się młodzi biegacze z regionu radomskiego w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w biegach przełajowych. Na dystansie 2 kilometrów, 2. miejsce zajął Maciej Magnowski z ZTE Radom, a 3. miejsce Grzegorz Tokarski z UKS Technika Radom. W klasyfikacji klubowej trzecia pozycję wywalczyli młodzicy ULKS Jedlińsk.

Przełajowcy walczyli o medale w Pasłęku. Najlepiej zaprezentowali się dwaj radomianie Magnowski i Tokarski na dystansie 2 kilometrów. Tuż za podium, na dłuższym dystansie 3 km, bieg ukończył Hubert Sąpór z Jedlińska. Wspólnie z pozostałymi kolegami, którzy wystartowali w Pasłęku wywalczył w klasyfikacji klubowej 3. miejsce. Wśród młodziczek blisko podium znalazła się także reprezentantka Olimpu Kozienice. Marzena Starzyk, w biegu na dystansie 2,5 km, finiszowała ostatecznie na 5. miejscu.

Juniorzy młodsi walczyli w Pasłęku o kwalifikacje do mistrzostw Polski w biegach przełajowych. Wymagane minimum uzyskało siedmioro zawodników z regionu radomskiego. Wśród chłopców najlepiej zaprezentował się Dominik Baćmaga, który ukończył bieg na dystansie 3 km, na 2. miejscu. Oprócz niego, miejsca w pierwszej "dziesiątce", zapewniające awans do mistrzostw zajęli Damian Krawczyk z Technika (8. miejsce) oraz Damian Krzosek z ZTE (10. miejsce).

Na dłuższym dystansie, 5 km, piąte miejsce wywalczył Daniel Galbarczyk (ZTE), ósmy był Piotr Malczewski z Technika. Tuż za nim finiszował Sebastian Morawski z Olimpu. Wśród juniorek młodszych jedyną, która wywalczyła awans była dziewiąta zawodniczka biegu na 3 km, Sylwia Świątkowska z Jedlińska. Mistrzostwa Polski w przełajach rozegrane zostaną w przyszły weekend w Bydgoszczy.

Wyniki, mistrzostwa młodzików: 1,5 km dziewcząt - 16. Justyna Zawadzka, 22. Emilia Słomka, 27. Klaudia Bień, 30. Aleksandra Syta, 45. Maja Neska (wszystkie Jedlińsk); 2,5 km dziewcząt - 5. Marzena Starzyk (Olimp Kozienice), 12. Patrycja Plewińska, 17. Iga Makulska, 19. Kinga Sobień (wszystkie Jedlińsk); 2 km chłopców - 2. Maciej Magnowski (ZTE Radom), 3. Grzegorz Tokarski (UKS Technik Radom), 9. Adam Piórkowski (Jedlińsk), 11. Marcin Jaskulski (Technik); 3 km chłopców - 4. Hubert Sąpór, 14. Daniel Woźniak (obaj Jedlińsk), 20. Jacek Cyngot (Kozienice); eliminacje mistrzostw Polski juniorów młodszych: 2 km dziewcząt - 20. Magda Trzaskowska (Technik); 3 km dziewcząt - 9. Sylwia Świątkowska (Jedlińsk), 15. Ilona Kardas (Kozienice); 3 km chłopców - 2. Dominik Baćmaga (ZTE), 8. Damian Krawczyk (Technik), 10. Damian Krzosek (ZTE), 19. Kamil Dobrowolski (Technik), 20. Mirosław Wesołowski (ZTE), 27. Artur Kostecki (Technik); 5 km - 5. Daniel Galbarczyk (ZTE), 8. Piotr Malczewski (Technik), 9. Sebastian Morawski (Kozienice).