Zmiana lidera w lidze okręgowej. Proch znów na czele

SzS
Fragment meczu Potworów - Proch. W akcji Michał Majos, golkiper Prochu
Fragment meczu Potworów - Proch. W akcji Michał Majos, golkiper Prochu Albert Kaczmarzyk
Piłkarze Prochu Pionki wykorzystali potknięcia innych zespołów z czołówki tabeli i po wygranej w Potworowie wrócili na fotel lidera. Na dole tabeli też jest ciekawie, bo nie wiadomo ile zespołów spadnie do klasy A.

Mazowsze Grójec - Drogowiec Jedlińsk 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Pełka 75, 1:1 M. Nojek 76.
Mazowsze: Przybylski - Jaskólski, Lisiecki, Ogonowski, Karls, Złoch, Czerepok, Kasperek, Kalinowski, Nojek M., Sobczak.

LKSPromna - Pilica Nowe Miasto 0:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Kryński 69.
Pilica: Warda - Salamon, Darnowski, Giluna, Wójcik, Rzepkowski, P. Karwowski, K. Karwowski, Krzanowski (90 Szymański), Lewecki, Kryński..

- Dobra gra mojego zespołu. Mecz nie był brutalny, natomiast cieszę się, że w osłabieniu potrafiliśmy dowieść wynik do końca. Promna grała więcej w piłkę , ale to my stworzyliśmy sobie trzy bardzo dobre okazje do strzelenia gola. Chcielibyśmy zadedykować wygraną Adamowi Pędzikowskiemu, naszemu zawodnikowi, któremu zmarł tata. Był nam potrzebny na boisku, ale przeżywa trudne chwile i chcemy go w ten sposób wesprzeć - powiedział nad trener Pilicy, Łukasz Wiśnik.

Skaryszewianka Skaryszew - KPStanisławice 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Kucharczyk 20, 2:0 Soboń 58, 3:0 samobójcza 77.
Skaryszewianka: Trzos -, Zawadzki (65 Barszcz), Tkaczyk, Kostecki, Bednarek (85 Kołątaj), Pawelec, Soboń (70 Kluś), Wojciechowski, Rdzanek, Deja (80 Boruciński), Kucharczyk.

Legion Głowaczów - Zwolenianka Zwoleń 0:1 (2:2)
Bramka: 0:1 Miałkowski 20 z karnego.
Zwolenianka:Drab - Pryciak, Rojek, Karasiński, Kośmiński, Miałkowski, Lawrenc, Ogonowski (46 Czarnecki), Oleś (73 Wójcik), Rogala, Próchniak (65 Tęcza).

KS Potworów - Proch Pionki 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Godlewski 82.
Proch: Majos - Denkiewicz, Marszałek, Iwanowski, Jędra (75 Sekuła), Sobieraj (67 Cierzuch), Kołodziej, Czerski (55 Gromski), Kisiel, Kowalkowski, Szczepański (80 Godlewski).

W 80 minucie na placu gry pojawił się Piotr Godlewski i za chwilę został bohaterem drużyny. Mateusz Kołodziej dośrodkował, bramkarz minął się z piłkę za jego plecami Godlewski mógł tylko skierować piłkę do siatki.

Iłżanka Kazanów - Jodła Jedlnia Letnisko 1:1 (0:1)
Bramki: 1:0 Dębski 17 z karnego, 1:1 Pysiak 28.
Jodła: Romanowicz - Miecznikowski, Sobkowiak, Frączek, Kiraga, Modzelewski, Świecielski, Lipka, Pysiak (88 Kiernoz), Kubat (88 Wożeński)

Powiślanka Lipsko - Plon Garbatka 3:0 (0:0)
Bramki: 0:1:0 Bańcerowski 53 z karnego, 2:075, Nowak 80.
Polonia: Rak - Szewczyk (46 Zięba), Dryka, Bzikot, Kwiatkowski, Ruta (60 Blin), Krupa, Gajos, Korczak (75 Binięda), Oleśkiewicz (65 Nowak), Bańcerowski.

- Zadedykowaliśmy wygraną Karolowi Ziębie i jego żonie Katarzynie z okazji narodzin syna. Dojechał do nas po przerwie i czekaliśmy na niego z tradycyjną kołyską. Przed przerwą trafiliśmy w poprzeczkę, ale nic nie chciało wpaść i potem worek się rozwiązał - relacjonuje trener Powiślanki, Łukasz Gorgoń.

Zawisza Sienno - Polonia Iłża 2:6 (0:2)
Bramki: 0:1 Cheda 20. 0:2 Zięba 38, 0:3 Cheda 56, 0:4 Cheda 58, 0:5 Cheda 62, 1:5 T. Wójcik 73, 2:5 S. Klaus 78, 2:6 Cheda 80.
Polonia: Zenka - Godzisz, Jopek, Kapusta, Derleta, Cheda (82. P. Lasota), Tworek, Zięba (65 Kaczmarczyk), Bajor, Bawor (80 Kopciał), Książek (75 Jabłoński).

W derbach sąsiednich gmin Polonia nie dała większych szans gospodarzom. Już do przerwy było 0:2, choć powinno być znacznie wyżej. Ten mecz miał jednego bohatera. Pięć bramek zdobył Radosław Cheda. Co ciekawe trzy gole zdobył w odstępie zaledwie sześciu minut.