1. liga piłkarek ręcznych. Bez "Więca", ale z nową zawodniczką Korona Handball wysoko wygrywa [VIDEO]

Dawid Łukasik
W meczu pierwszej ligi piłkarek ręcznych, Korona Handball Kielce wygrała z AZS AWF Handball-28 Wrocław.

[b]ZOBACZ: PLEBISCYT SPORTOWY 2019 | Wybieramy sportowców, trenerów, drużyny i talenty - trwa głosowanie. Sprawdź liderów i zagłosuj

Korona Handball Kielce - AZS AWF Handball-28 Wrocław 36:21 (17:10)

Korona Handball: Hibner, Chodakowska - Zimnicka 5, Młynarska 3, Gliwińska, M. Więckowska 5, Szymanik, Skowrońska 4, Syncerz 7, Mochocka 3 (1), Jach 4, Piwowarczyk 1, Parandii 2, Kędzior 2.

Mecz rozgrywano o nietypowej godzinie (11.30), wrocławianki przyjechały w zaledwie 9-osobowym składzie, z jedną bramkarką, ale to nasze zawodniczki wyglądały w pierwszym kwadransie meczu, jakby dopiero wysiadły z busa. Szczególnie dotyczy to skuteczności. Jeszcze w 13 minucie Korona Handball prowadziła tylko 7:6. Potem kielczanki poprawiły koncentrację,a co za tym idzie skuteczność i ich przewaga zaczęła rosnąć - w 17 minucie było 11:6.

Najlepszy w wykonaniu drużyny trenera Pawła Tetelewskiego był pierwszy kwadrans po przerwie. Przez pierwsze osiem minut nasze zawodniczki nie dały sobie rzucić bramki i wygrywały 24:10, a w 42 minucie było już 27:11.

Korona Handball po raz pierwszy zagrała bez Dominiki Więckowskiej, która do końca sezonu została wypożyczona do zespołu mistrza Polski, Perły Lublin. Pierwszy raz po debiucie w seniorskiej reprezentacji Polski w ligowym meczu zagrała jej młodsza siostra, Magda, a przed kieleckimi kibicami zadebiutowała nowa rozgrywająca, Martyna Szymanik, która zagrała już dwa tygodnie temu w meczu wyjazdowym.