1. liga piłkarzy ręcznych. KSZO Handball Ostrowiec pokonał Wisłę Sandomierz. Zadebiutował Grabarczyk

Gabriel Przybylski
W meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych. KSZO Handball Ostrowiec Świętokrzyski wygrał z Wisłą Sandomierz.

KSZO Handball Ostrowiec Św. - Wisła Sandomierz 31:27 (15:14)
KSZO Handball: Piątkowski, B. Sieniek - Grabarczyk, Chmielewski 4, Falasa, Tkaczyk 4, Jeżyna 7 (4), Cukierski 1, Kogutowicz 3, Lazarowicz 2, Grabowski 2 (1), Jędrzejewski 5, Włoskiewicz 2, Kowalczyk 1 (1), Ćwięka, Jagiełło.

Wisła: Skowron, Pęgielski, Ciepliński - Szklarski 1, Kabata 3, Białkowski 1, Rusin 9 (7), Malinowski 8, Pawelczyk, Kozioł, Werstler 2, Wiącek, Skuciński 3, Chudzik.

KSZO zagrał bez bramkarza Kaspra Kijewskiego (zastąpił go junior, Bartłomiej Sieniek) oraz obrotowego Adriana Wojkowskiego, który jest po operacji. W drużynie trenera Tomasza Radowieckiego zadebiutował drugi, obok Grzegorza Tkaczyka, medalista mistrzostw świata, 38-letni obrotowy Piotr Grabarczyk. Wisła nadal bez swojego snajpera, Tomasza Cupisza, u którego przedłuża się rehabilitacja po złamaniu palca.

Od początku meczu przeważali gospodarze, którzy byli skuteczniejsi. W 11 minucie prowadzili oni 5:2. W końcówce sandomierzanie zaczęli skracać dystans, na co największy wpływ miał prawoskrzydłowy Stanisław Malinowski, który zdobył sześć (!) ostatnich bramek swojej drużyny w pierwszej połowie. Po jego golu z kontrataku w 25 minucie był remis 13:13.

Początek drugiej części gry to znów lekka przewaga gospodarzy. W 47 minucie KSZO prowadził 23:20. Wtedy nastąpił okres słabszej gry gości w ataku, co ostrowczanie wykorzystali, zdobywając cztery bramki z rzędu. W 50 minucie było 27:20. Wówczas problemy w grze ofensywnej zaczęli mieć miejscowi i cztery bramki z rzędu rzucił zespół z Sandomierza. Była 55 minuta, 27:24 i jeszcze sporo mogło się wydarzyć. O tym, że nic się już nie zmieni, zadecydowało zgubienie przez Wisłę piłki dwie minuty przed końcem, przy stanie 29:26.