1. liga piłkarzy ręcznych. SMS ZPRP II Kielce przegrał na wyjeździe z Orłem Przeworsk

Wojciech Buras
SMS ZPRP II Kielce przegrał w Przeworsku.
SMS ZPRP II Kielce przegrał w Przeworsku. Wojciech Buras
SMS ZPRP II Kielce przegrał na wyjeździe z Orłem Przeworsk 28:33 w meczu piątej kolejki I ligi piłkarzy ręcznych. Kielczanie świetnie weszli w mecz, ale z biegiem czasu przewagę zaczęli zyskiwać gospodarze. Najskuteczniejszym zawodnikiem SMS II został Maciej Kula, zdobywca siedmiu bramek.

Porażka SMS ZPRP II Kielce w Przeworsku

SPR Orzeł Przeworsk - SMS ZPRP II Kielce 33:28 (17:14)
SMS II: Kosmal, Kaleta - Korus 6, Pilz, Chłopek 2, Latosiński 6, Biesiadecki 1, Wiśniewski 1, Kula 7, Tobera, Stawowy 2, Sondej 1, Wojsa 2.

Szczypiorniści SMS ZPRP II Kielce przegrali dziewięcioma golami w poprzedniej kolejce AZS AGH Kraków i chcieli wrócić na właściwe tory w spotkaniu przeciwko Orłowi Przeworsk. Pierwsze minuty należały do kielczan, którzy szybko odskoczyli na trzy bramki przewagi.

Z biegiem czasu swoją siłę zaczęli okazywać gospodarze. W 18 minucie doprowadzili do remisu, a pierwszą połowę skończyli z trzema bramkami zaliczki. W drugiej połowie młodzi zawodnicy z Kielc starali się jak najdłużej utrzymywać w meczu. Orzeł Przeworsk odskakiwał na parę bramek przewagi, by następnie ją tracić i oddawać inicjatywę SMS-owi.

W 57. minucie kieleccy podopieczni Mariusza Jurasika zdobyli bramkę kontaktową, a rezultat wynosił 28:27 dla ekipy z Przeworska. W samej końcówce to jednak gospodarze zachowali więcej zimnej krwi i finiszowali w ostatnich trzech minutach wynikiem 5:1. Dla kielczan to druga porażka z rzędu. Najskuteczniejszym zawodnikiem SMS II został Maciej Kula, zdobywca 7 goli.

W następnej kolejce pierwszej ligi SMS ZPRP II Kielce podejmie u siebie w świętokrzyskich derbach KSSPR Końskie. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 28 października.