Wicelider z Krakowa nie dał szans SMS ZPRP II Kielce w I Lidze piłkarzy ręcznych. Zobacz zdjęcia i wideo

Wojciech Buras
od 16 lat
SMS ZPRP II Kielce wysoko przegrała z AZS AGH Kraków 25:34 w meczu I Ligi piłkarzy ręcznych. Goście już w pierwszej połowie wypracowali sobie wysoką przewagę, a po przerwie kontrolowali wynik spotkania. W kieleckim zespole kontuzji doznał Aleksander Flak. "Nie zrealizowaliśmy naszych przedmeczowych założeń" - mówił Mariusz Jurasik.

Wicelider z Krakowa nie dał szans SMS ZPRP II Kielce

SMS ZPRP II Kielce - AZS AGH Kraków 25:34 (10:17)
SMS II: Kosmal, Kaleta - Chłopek 1, Latosiński 5, Biesiadecki 1, Wiśniewski 4, Kula, Tobera 2, Stawowy 3, Flak 3, Sondej 2, Wojsa 4.

Druga drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego podchodziła do sobotniego starcia po dwóch zwycięstwach z rzędu. Z Wisłą Sandomierz i SPR Górnikiem Zabrze. Gospodarzy czekało nie lada wyzwanie, bo do Kielc przyjechał wicelider z Krakowa. Goście świetnie weszli w mecz. W 10 minucie już prowadzili sześcioma bramkami. Większość trafień zdobywali po kontratakach, gdzie wykorzystywali błędy młodych zawodników SMS w ataku. Kielczanie nie wykorzystywali rzutów karnych, byli nieskuteczni i mieli problemy, by zatrzymać ofensywę wicelidera, który zakończył pierwszą połowę wynikiem 17:10. W drugiej części gry Mariusz Jurasik kompletnie przemodelował sposób gry w ataku. Kielczanie grali bez bramkarza, stwarzając sobie więcej opcji na atakowanej połowie. Taki wariant poprawił grę SMS, ale goście mieli już zbyt wysoką przewagę i spokojnie kontrolowali rezultat sobotniego starcia. W okolicach 35 minuty kontuzji doznał Aleksander Flak, rozgrywający ekipy ze stolicy województwa świętokrzyskiego. Resztę spotkania przesiedział na ławce rezerwowych z opatrunkiem na nodze.

Moi chłopcy nie zrealizowali w obronie kompletnie nic. Robiliśmy na parkiecie rzeczy z kosmosu i przeczące abecadłu piłki ręcznej. To jest nie do zaakceptowania. Zawsze można przegrać. Zespół z Krakowa jest na ten moment mocniejszy. Mam pretensję o to, że nie realizowaliśmy założeń z treningów i analizy wideo

- mówił po meczu Mariusz Jurasik, trener kieleckiej młodzieży.

Najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy był Marcel Latosiński, zdobywca 5 trafień.

Popełnialiśmy za dużo błędów i koniecznie musimy to poprawić. Goście to doświadczony zespół, który ma teraz dobrą passę zwycięstw. Staraliśmy się jak mogliśmy i walczyliśmy. W drugiej rundzie im się odwdzięczymy

- powiedział Kacper Kaleta, bramkarz SMS II.

W następnej kolejce SMS ZPRP II Kielce zagra na wyjeździe z SPR Orłem Przeworsk. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 21 października.