1. liga piłkarzy ręcznych. Zacięte derby Kielc dla AZS UJK Kielce

Krzysztof Krogulec
W meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, SMS ZPRP Kielce przegrała z AZS UJK Kielce.

SMS ZPRP Kielce - AZS UJK Kielce 24:27 (11:15)

SMS ZPRP:Nowak, Kaczmarczyk, Zacharski - Orłowski, Walczyk 1, Schabowski 1, Kolano 2, Czarnecki 5 (3), Brzeziński 3 (1), Krawczyk 3, Leśniak 4 (1), Czekaj 1, Pawłowski 1, Rosowski 1, Domagała 2.

AZS UJK: Jastrząb, Drozd - Bernacki 1, Bulski 1, Boszczyk, Curyło 2, Wacek 2, Stępnik 9 (3), Siedlarz 2, Bysiak, Goliszewski 7 (3), Szyc, Hady, Gasin 3.

Derby, w których obie drużyny beniaminków prowadzili byli bramkarze Iskry/Vive Kielce (Rafał Bernacki - SMS, Tomasz Błaszkiewicz - AZS UJK) i w którym był rodzinny pojedynek (syn Rafała Bernackiego, Krzysztof gra w zespole "akademików) nie stały na dobrym poziomie, ale przyniosły sporo emocji. Goście w niedzielę na swoim terenie urwali punkt liderowi, Padwie Zamość, ale w piątek zagrali sporo słabiej. Dzięki temu młoda drużyna SMS długo nawiązywała wyrównaną walkę, a w końcówce doprowadziła nawet do remisu. Ale ostatecznie wygrała bardziej doświadczona drużyna gości, która w ten sposób zdobyła pierwsze w tym sezonie punkty na wyjeździe. Choć na wyjeździe symbolicznym, bo SMS rozgrywa swoje mecze w nowej hali przy ulicy Jagiellońskiej.

ZOBACZ FRAGMENT MECZU

Gospodarze dobrze rozpoczęli i w 5 minucie prowadzili 3:1. Potem zaczęli popełniać proste błędy (w pierwszej połowie aż 15 strat), co AZS UJK natychmiast wykorzystał, obejmując prowadzenie. Wyraźnie wzrosło ono w końcówce pierwszej połowy. Od stanu 9:10 w 23 minucie AZS UJK rzucił cztery bramki z rzędu, wszystkie za sprawą lewoskrzydłowego, Kamila Stępnika.

W drugiej połowie uczniowie SMS wyraźnie poprawili jakość rozegrania piłki i zaczęli odrabiać straty. Pierwszy raz złapali kontakt w 39 minucie (16:17). Chwilę później za trzecią dwuminutówkę z boiska zszedł zawodnik AZS UJK, Piotr Gasin. W 53 minucie gospodarze doprowadzili do remisu 22:22, ale od stanu 23:23 ich rywale znów rzucili cztery bramki z rzędu (trzy z nich zdobył Stępnik), co rozstrzygnęło mecz. W tym okresie zespół SMS znów popełnił kilka prostych strat i został skontrowany.