1. liga piłkarzy ręcznych. Zdecydowana wygrana KSSPR Końskie nad KSZO Odlewnią Ostrowiec w derbach województwa

Tadeusz Klocek
W pierwszym meczu rundy rewanżowej pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, KSSPR Końskie wygrało z KSZO Odlewnią Ostrowiec Świętokrzyski.

KSSPR Końskie - KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 30:21 (14:7)

KSSPR: Wnuk, Szot 1 - P. Napierała, Woś 1, Ł. Sękowski, Maleszak 5, Rożnowski, Pilarski 4 (1), Wolski 1, Fidor, Goliszewski 8 (1), Woźniak, P. Matyjasik 2, T. Napierała 4 (1), Słonicki 1, Gasin 3.

KSZO Odlewnia: Piątkowski, Kijewski - Grabowski 1, Bysiak, Jeżyna 8 (3), Cukierski 1, Kogutowicz 1, Jankowski, Telka 9, Pawlik, Włoskiewicz 1, Chmielewski.

Konecczanie rozpoczęli drugą rundę od zwycięstwa, rewanżując się ostrowczanom za porażkę z pierwszego meczu sezonu 28:31. Wynik był bliski remisu tylko na początku meczu. W 19 minucie KSSPR prowadziło 8:4. Jedynym problemem gospodarzy, u których szczególnie dobrze prezentował się blok defensywny, były rzuty karne. W całym meczu, z ośmiu drużyna trenera Roberta Napierały zmarnowała aż pięć.

W drugiej połowie przewaga zespołu z Końskich systematycznie się powiększała, w 49 minucie było 23:15, a w 50 - 28:18. Trener konecczan mógł wpuścić na boisko wszystkich rezerwowych, co było również efektem kontuzji aż trzech jego graczy - Daniela Goliszewskiego, Pawła Wolskiego i Piotra Gasina.