1 liga siatkarzy. Buskowianka Kielce w meczu o 9 miejsce przegrała z MCKiS Jaworzno. W środę 13 marca kolejny mecz tych drużyn

facebook buskowianka kielce
W meczu o 9 miejsce na zakończenie sezonu pierwszej ligi siatkarzy, Buskowianka Kielce w hali przy ulicy Żytniej przegrała 1:3 z MCKiS Jaworzno. Gra się do dwóch wygranych. Drugi mecz w środę 13 marca o godzinie 19 w Jaworznie. W razie wygranej kielczan, trzecie spotkanie, także w Jaworznie, w czwartek, 14 marca o godzinie 18.

Buskowianka Kielce - MCKiS Jaworzno 1:3 (18:25, 22:25, 25:20, 21:25).

Buskowianka: Adamski 2, Szymański 10, Godlewski 14, Pacholczak 6, Woźnica 3, Bachmatiuk 8, Jaskuła (libero) oraz Kosiba 11, Duda 4.

MCKiS: Wojtaszkiewicz 0, Pawlak 17, Pizuński 17, Żeliński 6, Czubiński 3, Pietras 10, Gepfert (libero) oraz Borończyk 1, Grzegolec 3, Dębski 1, Schmidt 2, Magnuszewski 0.

MVP: Rafał Pawlak (MCKiS Jaworzno).

Pierwszą partię spotkania od punktowego ataku z lewego skrzydła rozpoczął Tomasz Pizuński. W kolejnych akcjach zespoły grały punkt za punkt 5:5 i 7:7. Następnie na dwa oczka odskoczyli kielczanie, dzięki dobrej zagrywce Marcina Bachmatiuka 9:7. Jaworznianie ani myśleli składać broni. Coraz skuteczniejszy w ataku był Rafał Pawlak 14:11. W tej sytuacji trener Mateusz Grabda poprosił o czas dla swoich podopiecznych. Na niewiele się to zdało, bowiem to MCKiS Jaworzno utrzymywał wypracowaną trzypunktową przewagę 18:15. Podopieczni Mariusza Łozińskiego nie dali sobie wyrwać z rąk wygranej i wygrali pewnie 25:18. W ostatniej akcji blokiem został zatrzymany Jakub Szymański.

Drugi set Buskowianka zaczęła od prowadzenia 3:1. W ataku dobrze spisywał się Pacholczak. Zespół gości szybko odrobił straty 3:3. Następnie serią dobrych serwisów popisał się Pietras 6:3. Kielczanie nie poddali się i doprowadzili do remisu 7:7. Od tego momentu aż do stanu 18:18 obie ekipy grały punkt za punkt. Końcówka była zacięta, ale ostatecznie na swoją stronę rozstrzygnęli ich siatkarze z Jaworzna 25:22. Wygraną skutecznym atakiem przypieczętował Pawlak.

Trzeci set rozpoczął się od równej gry punkt za punkt 4:4 i 6:6. Oba zespoły nie wstrzymywały ręki w polu serwisowym. Dopiero w połowie seta, dzięki dobrej zagrywce Kamila Kosiby gospodarze odskoczyli na dwa oczka 13:11. W tym fragmencie gra toczyła się już pod kontrolą siatkarzy z Kielc 18:15. W ataku dobrze spisywał się wspomniany Kosiba oraz Michał Godlewski 21:18. Gospodarze nie dali sobie już wyrwać z rąk wygranej i w tej części spotkania wygrali 25:20. W ostatniej akcji piłkę w aut zaatakował Pietras.

Kolejna część meczu lepiej zaczęła się dla gospodarzy 7:4. Ręki w ataku nie zwalniał Pacholczak. Przyjezdni nie mieli zamiaru tanio skóry sprzedać i dzięki dobrej postawie w kontrataku Pizuńskiego oraz Pawlaka zniwelowali stratę do jednego oczka 8:9. Następnie to jaworznianie kontrolowlai sytuację na parkiecie 17:14. Kielczanie niestety w tym fragmencie gry popełniali sporo prostych błędów. Siatkarze MCKiS do końca utrzymali odpowiednią koncentrację i zwyciężyli w czwartym secie 25:21. Wygraną skutecznym atakiem przypieczętował Pizuński.