10 lat pracy kieleckiego fotografa Wiktora Franko w jednym...

  10 lat pracy kieleckiego fotografa Wiktora Franko w jednym albumie. Spotkanie 28 grudnia w Kielcach (ZDJĘCIA)

  lid

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  10 lat pracy kieleckiego fotografa Wiktora Franko w jednym albumie. Spotkanie 28 grudnia w Kielcach (ZDJĘCIA)
  1/14
  przejdź do galerii
  - Nad wydawnictwem pracowałem około roku – mówi Wiktor Franko. - Ostatecznie postanowiłem sprawę doboru zdjęć pozostawić graficzce Natalii Mikołajczuk. To ona dokonała wyboru i opracowała całość, bo album jest podsumowaniem mojej 10-letniej działalności.
  Znajdują się tam zarówno dobrze znane cykle, jak i niepublikowane jeszcze wcześniej fotografie czy polaroidy. - Z jednej strony są to klasyczne czarno-białe portrety, z drugiej są to ujęcia, które tworzą filmową opowieść na jakiś temat, modowe i lifestyleowe serie zdjęć, ale także surrealistyczne konceptualne prace - wyjaśnia fotograf.- Ponad sto zdjęć zostało posegregowanych według specjalnego klucza. Wstępem do poszczególnych części są cytaty z literatury, wybrałem je z ważnych dla mnie książek Murakamiego, Vonneguta, Corteza.

  Tekst do książki napisała Joanna Kinowska.

  Album został wydany w eleganckiej, introligatorskiej formie, która eksponuje artystyczny charakter prac. Jego premiera odbyła się w Poznaniu, ponieważ to poznańska Fundacja Wspierania Kultury DIFA (Do It For Art) objęła opieką poczynania artysty z Kielc.

  Kielczanie będą mogli spotkać się z artystą i porozmawiać o jego albumie 28 grudnia o godz. 18 w Biurze Wystaw Artystycznych. Wstęp wolny.

  Wydawnictwo pojawi się w sprzedaży w limitowanej liczbie 700 sztuk. Jego dystrybucja planowana jest w księgarniach artystycznych.

  Konkurs "Życie jest piękne". Fotogramy już zdobią Kieleckie Centrum Kultury, na finale wystąpią Panieneczki

  Zobacz galerię

  Wiktor Franko – rocznik 83. Zajmuje się fotografią zarówno artystyczną jak i komercyjną. Autor wielu publikacji oraz wystaw.

  Jego prace ukazują się w wielu czasopismach fotograficznych i modowych zarówno polskich jak i światowych takich jak: Prism Magazine, iPress Magazine, Fashion World Magazine, Foto, angielskim Oppa magazine, francuskim Cleptafire, islandzkim Reykjavik Boulevard Magazine, amerykańskim Papercut Magazine oraz chińskim Prime Magazine.

  Autor wystaw zbiorowych i indywidualnych, jego zdjęcia były wielokrotnie doceniane na rożnych konkursach fotograficznych. Jego zdjęcia znalazły się także na okładkach książek i płyt (m.in. Paulina i Natalia Przybysz, Daria Zawiałow, Kroki, Ptakova, Lebowski, Blauka, Lion Shepherd).
  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


  Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10  Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!  Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze
  Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]  Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu


  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ SMOG SKRACA ŻYCIE

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia

  Na językach

  Zdrowie i uroda