Dorota Kułaga
Leonardo Rocha zdobył 100. bramkę Radomiaka w ekstraklasie
Leonardo Rocha zdobył 100. bramkę Radomiaka w ekstraklasie PAP/Sebastian Borowski
Radomiak Radom w 30. kolejce PKO BP Ekstraklasy wygrał we Wrocławiu ze Śląskiem 1:0. Zwycięską bramkę zdobył Leonardo Rocha i był to gol numer 100 Radomiaka w ekstraklasie! Portugalski napastnik zapisał się więc w historii klubu.

Leonardo Rocha zdobył setną bramkę Radomiaka w ekstraklasie

W 9 minucie minucie meczu we Wrocławiu Radomiak przeprowadził pierwsza groźną akcję i zdobył bramkę. Damian Jakubik dośrodkował z prawej strony w pole karne, Leonardo Rocha przyjął piłkę na klatkę piersiową i uderzył obok Rafała Leszczyńskiego! To był szósty gol Rochy w tym sezonie i setna bramka Radomiaka w ekstraklasie!

Zobacz bramkę Leonardo Rochy

W 21 minucie na boisku opatrywany był Leonardo Rocha. Niestety, nie był w stanie kontynuować gry. Zastąpił go Sarmiento. Szkoda, bo Leonardo Rocha był ostatnio w wysokiej dyspozycji i to on decydował o sile ofensywnej Radomiaka. Bez swojego najlepszego napastnika Radomiak utrzymał wynik i zdobył ważne punkty we Wrocławiu. To pierwsze zwycięstwo pod wodza nowego trenera - Rumuna Constantina Gâlcy.