124 zawodników z całego kraju rywalizowało w Triathlonie Ziemi Sandomierskiej

GOP
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sandomierzu
124 zawodników z całego kraju, wśród nich 33 lekarzy, ukończyło w sobotę, 20 sierpnia VIII Triathlon Ziemi Sandomierskiej.

Najpierw uczestnicy musieli przepłynąć 750 metrów w zalewie w Koprzywnicy. Później przejechali na rowerach 20-kilometrową trasę do Sandomierza. Tam, w rejonie Starego Miasta, odbył się bieg na dystansie 5 kilometrów.

W kategorii open najlepszy był Piotr Saniawa z Lublina. Drugie miejsce wywalczył Piotr Kalinowski z Włocławka, a trzecie Tomasz Dziorek z Gorzyc.

W Mistrzostwach Polski Lekarzy w Triathlonie pierwsze miejsce wywalczył Piotr Kalinowski z Włocławka. Drugi był Łukasz Wieprzowski z Warszawy, trzeci Michał Niewczas z Biłgoraja.

Głównym organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sandomierzu.