19 minut Cleverly'ego w wygranym finale ze Szwecją

/PK/
Bramkarz Vive Targi Kielce Marcus Cleverly zagrał w środę w reprezentacji Danii w finale międzynarodowego turnieju piłkarzy ręcznych w Szwecji.

W Malmoe Duńczycy wygrali z gospodarzami 34:28, a Cleverly zagrał w pierwszych 19 minutach meczu. Odbił trzy z 15 celnych rzutów Szwedów i został zmieniony przez Niklasa Landina, który spisywał się znacznie lepiej. Cleverly grał jednak w Szwecji mocno przeziębiony.
Szwedzi to nasi grupowi rywale w eliminacjach mistrzostw świata, które w styczniu odbędą się w ich kraju.
Cleverly również zagrał całą drugą połowę we wtorkowym półfinale turnieju, w którym Dania pokonał Norwegię 36:31.