2 liga koszykówki. AZS UJK Kielce przegrał z Basket Hills Bielsko-Biała. Akademicy postawili się liderowi tabeli. Zobacz zdjęcia

Wojciech Buras
Koszykarze AZS UJK Kielce przegrali z liderem z Bielska-Białej.
Koszykarze AZS UJK Kielce przegrali z zespołem Basket Hills Bielsko-Biała 68:76 w meczu grupy C drugiej ligi. Kielczanie podeszli do tego starcia w mocno osłabionym składzie. ale mimo to, długo stawiali opór wyżej notowanemu przeciwnikowi. Zobacz zdjęcia z meczu.

Porażka AZS UJK Kielce

AZS UJK Kielce - Basket Hills Bielsko-Biała 68:76 (24:18, 16:22, 14:17, 14:19)
UJK: Łosiak 20, Lisowski, A. Strojek 4, Pisarczyk 14, Makhnach 8, Cygan 2, Flisiak, Wierzbicki 8, Osiakowski 12.

Koszykarze AZS UJK Kielce przegrali w poprzedniej kolejce drugiej ligi z Cracovią 1906 Yabimo Kraków 78:92. W niedzielę czekało na nich nie lada wyzwanie, bowiem musieli stawić czoła liderowi tabeli, Basket Hills Bielsko-Biała , który przegrał w tym sezonie tylko raz. Dodatkowo przystąpili do tego spotkania w osłabionym składzie. W meczu nie zagrali rozgrywający Dominik Wesołek (kontuzja ręki), a także Oskar Lesisz oraz Stanisław Strojek, którzy poważnie zderzyli się ze sobą na jednym z ostatnich treningów. Z powodu kłopotów ze stawem skokowym z gry wypadł Jakub Lewandowski.

Zobacz zdjęcia:

Podopieczni Rafała Gila dobrze rozpoczęli pierwszą kwartę. W pewnym momencie prowadzili nawet ośmioma punktami. Z biegiem czasu topniała jednak ich przewaga. Na przerwę obie ekipy zeszły przy remisie 40:40. W trzeciej kwarcie drużyna z Bielska-Białej przejęła inicjatywę i odskoczyła na dwucyfrową liczbę punktów.

Gospodarze starali się utrzymać w meczu i dogonili rywala na różnicę jednego punktu pod koniec trzeciej odsłony, a w na początku czwartej kwarty wyszli nawet na prowadzenie. Ostatecznie, końcowe minuty spotkania należały do Basket Hills. Goście przejęli kontrolę na parkiecie i zdobyli swoje kolejne zwycięstwo w rozgrywkach II ligi. AZS UJK Kielce po siódmej kolejce legitymuje się bilansem 3 zwycięstw i 4 porażek i z. Najwięcej punktów dla Akademików zdobył Piotr Łosiak - 20.

Do przerwy mecz był wyrównany. Po wyjściu z szatni goście grali lepiej. Wykorzystywali swoje przewagi i zbierali więcej piłek. Zabrakło nam opcji w ataku, szczególnie w postaci Kuby Lewandowskiego i Oskara Lesisza. Walczyliśmy dosyć ofiarnie, ale w kluczowych momentach drugiej części meczu zabrakło nam jakości

- mówił Rafał Gil, trener AZS UJK Kielce.

Kielczanie w następnej kolejce zagrają na wyjeździe z GTK AZS Gliwice. Spotkanie odbędzie się 28 października, początek o godzinie 14.