AZS UJK Kielce przegrał na wyjeździe z Cracovią 1906 Yabimo Kraków w 2. lidze koszykówki

Wojciech Buras
AZS UJK nie dał rady w meczu przeciwko Cracovii. Więcej na kolejnych zdjęciach.
AZS UJK nie dał rady w meczu przeciwko Cracovii. Więcej na kolejnych zdjęciach. AZS UJK
AZS UJK Kielce przegrał na wyjeździe z Cracovią 1906 Yabimo Kraków 78:92 w meczu 6. kolejki II ligi koszykarzy. Akademicy źle weszli w środowe zawody i nie zdołali odwrócić losów meczu. Najwięcej punktów dla kielczan zdobyli Piotr Łosiak i Wojciech Pisarczyk.

Porażka AZS UJK Kielce

KS Cracovia 1906 Yabimo - AZS UJK Kielce 92:78 (24:17, 23:15, 25:32, 20:14)

Akademicy przyjechali do Krakowa po porażce w poprzedniej kolejce z BS Polonią Bytom i chcieli zdobyć czwarte zwycięstwo w obecnym sezonie. Niestety już od początku słabo weszli w środowe starcie. Cracovia odskoczyła na dwucyfrową przewagę w pierwszych minutach meczu. Ostatecznie 1 kwarta zakończyła się wynikiem 24:17 dla gospodarzy. Początek drugiej kwarty był wyrównany, ale tuż przed zejściem na przerwę drużyna z Małopolski zaliczyła serię punktową, trafiając przy tym rzut za 3 punkty równo z syreną kończącą pierwszą połowę. W trzeciej kwarcie podopieczni Rafała Gila zabrali się za odrabianie piętnastopunktowej straty. Udało się zredukować deficyt do 6 punktów, natomiast pozostała część meczu nie dała wątpliwości, że komplet punktów zostanie w Krakowie. Gospodarze spokojnie finiszowali i wygrali swoje trzecie spotkanie w tym sezonie. Najwięcej punktów dla kieleckiego zespołu zdobyli Piotr Łosiak i Wojciech Pisarczyk po 25, natomiast dla Cracovii Kacper Nowak - 21.

W tabeli ligowej kieleccy akademicy zajmują szóste miejsce z bilansem trzech wygranych i trzech porażek w sześciu meczach.

Najbliższy mecz AZS UJK Kielce odbędzie się w niedzielę, 22 października. Zawodnicy Rafała Gila zagrają we własnej hali z Basketem Hills Bielsko – Biała.