2 liga koszykówki. AZS UJK Kielce - Sokół Grupa Avista Ostrów Mazowiecka 69:91. Ósma w tym sezonie porażka kieleckich akademików (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
W meczu 11. kolejki drugiej ligi koszykówki AZS UJK Kielce doznał ósmej porażki. Na własnym parkiecie uległ Sokołowi Ostrów Mazowiecka.

AZS UJK Kielce - Sokół Grupa Avista Ostrów Mazowiecka 69:91
Kwarty:
16:22, 19:18, 14:29, 20:22.
AZS UJK: Lis 6 (2x3), Czapla 14 (1x3), Lesisz, Nowik 9 (1x3), Życzkowski 18, Basa, Adam Strojek 4, Kundera, Grad 18 (1x3).
Sokół: Karpik 6, Łapiński 13 (2x3), Słoniewski 10 (1x3), Abdelaal 10, Motel 25 (6x3), Łysiak 12, Grabowski, Zozuń, Nieporęcki 15.

Kielczanie podeszli do tego spotkania po niedawnej porażce w Radomiu z Kolejarzem Basket. Tym razem znów musieli uznać wyższość swojego przeciwnika.

Pierwsza połowa sobotniego meczu z Sokołem Ostrów Mazowiecka nie zapowiadała tego, że całe spotkanie zakończy się tym, że AZS UJK przegra 22 punktami. Kielczanie bowiem przegrywali pięcioma punktami, a potrafili nawet wygrać drugą kwartę.

Najlepiej w zespole Rafała Gila zagrał Oskar Życzkowski, który rzucił 18 punktów i dołożył do tego dziewięć zbiórek (jedna w ataku i osiem w obronie). 18 punktów rzucił również Filip Grad, który dołożył do tego sześć zbiórek (jedna w ataku i sześć w obronie).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani