2. liga piłkarzy ręcznych. Licealiści pokonali studentów. Derby Kielc dla SMS ZPRP II [VIDEO]

Karolina Zielonka
W meczu drugiej kolejki drugiej ligi piłkarzy ręcznych, AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce przegrała z SMS ZPRP II Kielce.

AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce - SMS II Kielce 21:33 (10:16)

Politechnika Świętokrzyska: Godzwon 1, Grot – Wołowiec 3, Nawara, Grzesik 3, Banasik 1, Litwin, Pajączkowski 4, Rączka 3, Klimek 1, Żaba- Żabiński, Mazur 1, Pobocha 1, Grdeń 1, Godzisz 2.

SMS ZPRP II: Ałaj, Trojanowski – Kosiba 4, Pacuła 1, Bączek 5, Węgięlewski 4, Bykowski 2, Głuszczenko 9, Tomczak 3, Rosowski 2, Kotliński 3.

Sobotnie spotkanie pomiędzy AZS Politechniką Świętokrzyską a SMS ZPRP II Kielce zapowiadało się dość ciekawie. Jednak mecz okazał się być łatwą przeprawą dla gości.

Szybko, bo w zaledwie cztery minuty, SMS wypracowała pierwszy stopień przewagi w wysokości dwóch trafień. Obrona Politechniki była rozpracowana przez podopiecznych Mariusza Jurasika. Dzięki temu w ciągu dziesięciu minut goście zdobyli cztery trafienia z rzutów karnych. Przeciwieństwem defensywy AZS była ta SMS. Goście utworzyli dość szczelny mur, szybko poruszali się za piłką i przechwytywali ją kilkukrotnie, kończąc wszystko szybkimi kontrami.

Świetna gra SMS trwała do dwudziestej minuty. Wtedy nastąpiła chwila rozluźnienia po stronie młodzieży, którą wykorzystali studenci. Najpierw bramkarz Politechniki – Adrian Godzwon trafił do pustej bramki rywali, potem jego koledzy zdobyli dwa gole z rzędu i przewaga drużyny Jurasika szybko stopniała do trzech trafień (10:13). Wówczas trener gospodarzy – Paweł Sieczka poprosił o czas, mając nadzieję, że jego rady pomogą doprowadzić do remisu. Jednak ta przerwa zadziała w drugą stronę. Po niej lepiej zaczęli grać goście. Dwa razy z rzędu gospodarze dotknęli piłkę nogą, sędziowie podyktowali piłkę dla SMS, która ponownie powróciła do pięcio- a potem sześciobramkowego prowadzenia (10:16).

Choć pierwsze minuty drugiej części meczu na chwilę obudziły nadzieje AZS o zmianie wyniku meczu, to szybko zostały one rozwiane przez podopiecznych Mariusza Jurasika. Byli nie do zatrzymania, mimo kilku przebłysków w grze gospodarzy. SMS grała konsekwentnie w ataku.

ZOBACZ FRAGMENT MECZU AZS POLITECHNIKA ŚWIĘTOKRZYSKA KIELCE - SMS ZPRP II KIELCE