Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

22. Finał WOŚP w Ostrowcu. Trwają zbiórki i koncerty (WIDEO)

Redakcja
Skromniejszy niż w latach poprzednich jest tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mniej zespołów wystąpi na Rynku, ale trzeba przyznać, że świetnie spisały się kluby motoryzacyjne, które swoimi pojazdami wypełniły płytę.
22. Finał WOŚP w Ostrowcu

22. Finał WOŚP w Ostrowcu - wielkie granie

Czy uda się pobić rekord, okaże się dopiero za kilka dni. Około godziny 18, z puszek przeliczono już 18.174,29 złotych, zaś na internetowych aukcjach zadeklarowane było 4907.08 złotych.

Tak jak w poprzednich latach w Ostrowcu kwestowało na ulicach miasta 300 wolontariuszy. Wielu z nich udało się wypełnić puszki, zbierając nawet po 800 - 900 złotych.

- Zbierałem już po raz szósty, tym razem z koleżanką - mówi Jakub Szwagierczak. - Byliśmy w okolicach kościołów, kiedy ludzie wychodzili z mszy. Chętnie wrzucali datki do puszek, zebraliśmy ponad 700 złotych.

Jak co roku w kwestę zaangażowały się całe rodziny, także z maleńkimi dziećmi. W sztabie zorganizowanym w Osiedlowym Domu Kultury przy ulicy Wspólnej, na wolontariuszy czekali nie tylko rozliczający puszki harcerze, ale też ciepły posiłek, słodycze i napoje.

W finał włączyło się mnóstwo osób indywidualnych i organizacji. Na aukcjach internetowych są oprócz typowych "orkiestrowych" gadżetów, także tych z podpisami Jurka Owsiaka m.in. kupony z pizzerii Piast i Na Maxa, karnety do solarium Bursztynek, bilety na rajd offroadowy który przeprowadzą Klub Miłośników Samochodów Terenowych K.A.T. oraz Beztroskie Bezdroża z Ostrowca Świętokrzyskiego. Starosta ostrowiecki Zdzisław Kałamaga podarował zaproszenia do meksykańskiej restauracji "Dos Tacos", którą w Warszawie prowadzi jego syn Michał. Wiele gadżetów można było wylicytować na Rynku podczas popołudniowej imprezy. Były wśród nich koszulki, kubeczki, ćmielowska porcelana, piłka z podpisami siatkarek AZS KSZO.

O bezpieczeństwo wolontariuszy tradycyjnie dbali policjanci, strażnicy miejscy, a także Strzelcy, którzy wystawili specjalną służbę patrolową. Służba ta pełniona była przez blisko 30 osób w patrolach, wyposażonych w identyfikatory. Pracą sztabu kierował Piotr Machula, patrole dbały o bezpieczeństwo wolontariuszy oraz kontrolowały zabezpieczenia puszek. Ujawniono około 20 rozmokniętych plomb i uszkodzonych w wyniku wilgoci puszek. Nie odnotowano starych identyfikatorów, nie było też sygnału o próbach zabrania puszek. Ujawniono natomiast kwestujące osoby, które usiłowały przywłaszczyć sobie zebrane pieniądze.

Koncerty na Rynku rozpoczęły się o godzinie 15. Wystąpiły orkiestra dęta, seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zespoły Vivat, SDL. Można było podziwiać samochody zabytkowe Klubu Miłośników Pojazdów Dawnych "Singiel", samochody terenowe z Klubu Miłośników Samochodów Terenowych KAT, a także motocykle crossowe klubu Enduro- Rama.

Odbyły się pokazy ratownictwa drogowego w wykonaniu Ratowników z Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy oraz straży pożarnej, a także policyjne. W trakcie całej imprezy można zapoznać się ze sprzętem ratowniczym straży pożarnej, sprzętem policyjnym. Około godziny 19 na scenie pojawi się szantowy zespół Pod Wiatr, by folkowymi dźwiękami rozgrzać nieco zmarzniętą publiczność.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie