MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Jacek Nowak, burmistrz Połańca bez tajemnic. Lubi aktywnie spędzać czas

Maciej Barwinek
Maciej Barwinek
Jacek Nowak uwielbia spacerować wraz z żoną Bernardą
Jacek Nowak uwielbia spacerować wraz z żoną Bernardą archiwum prywatne
Wybory samorządowe odbyły się 7 kwietnia 2024 roku. Na echodnia.eu prezentujemy zwycięzców wyborów na prezydentów, burmistrzów, wójtów każdego miasta i gminy w regionie. Dziś Jacek Nowak, burmistrz Połańca, który wygrał wybory w pierwszej turze.

Jacek Nowak, burmistrz Połańca bez tajemnic

Jacek Nowak startował z własnego Komitetu Wyborczego Wyborców Jacka Nowaka. Był jedynym kandydatem - uzyskał 78,29% głosów za.

Jacek Nowak prywatnie
Jacek Nowak ma 50 lat i mieszka w Połańcu. Jest absolwentem Akademii Rolniczej imienia Hugona Kołłątaja w Krakowie oraz Akademii Górniczo- Hutniczej imienia Stanisława Staszica w Krakowie. Posiada także Dyplom Mistrzowski w rzemiośle Instalatorstwo sanitarne i ogrzewania, wydany przez Izbę Rzemieślniczą w Kielcach. Jest także członkiem Świętokrzyskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Kielcach.

Karierę zawodową rozpoczynał w 1994 roku w Zakładzie Usługowym Instalacji Wod- Kan Gazowych i C.O, później pracował w Firmie Handlowo- Usługowej NOWEX. W 2005 roku rozpoczął pracę w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Połańcu, początkowo jako technolog oczyszczalni ścieków, później jako kierownik Zakładu Wodociągów, Kanalizacji i Oczyszczalni Ścieków, następnie jako prezes zarządu. W 2019 pełnił funkcję kierownika firmy GAZ Błonie na region Kielce, a w latach 2020-2021 był Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego w Staszowie. W 2022 roku został wybrany na burmistrza Połańca.

Rodzina: żona Bernarda, córa Partycja.

Jacek Nowak hobby
-Lubię odpoczywać na świeżym powietrzu, jest to najlepsza forma spędzania wolnego czasu. Mamy to szczęście, że Połaniec jest otoczony mnóstwem zieleni. Żyjemy bardzo aktywnie, razem z moją żoną lubimy jeździć rowerami. Daje to o wiele więcej możliwości obcowania wśród przyrody. Jadąc samochodem nie dostrzeżemy tyle co spacerując, czy też właśnie jadąc rowerem - mówi Jacek Nowak.

- W ubiegłym roku udało się wspólnie z pracownikami urzędu i mieszkańcami Połańca zorganizować „Rajdy Burmistrza”, było to świetne doświadczenie. Jeśli chodzi o moje zainteresowania to jest ich dosyć sporo, ale wymienię te najważniejsze. Uwielbiam spędzać czas na łonie natury, jestem miłośnikiem myślistwa, od lat jestem członkiem Koła Łowieckiego „Dzik” w Połańcu. Jestem także aktywnym druhem Ochotniczej Straży Pożarnej w Tursku Małym oraz honorowym dawcą krwi, należę do Klubu Honorowych Dawców Krwi Jędrusie w Połańcu. Lubię także w wolnej chwili powędkować - dodaje.

Jacek Nowak o starcie w ostatnich wyborach

- Z pełnym zaangażowaniem pełnię obecnie funkcję burmistrza, ale przede wszystkim jestem dumny, że mogę być częścią wspólnoty, którą razem buduję i kształtuje z mieszkańcami. Dwa lata temu, obejmując stanowisko burmistrza, postawiłem przed sobą wyzwanie – które traktowałem jako misję do spełnienia. Nie przyszedłem tu tylko po to, by pełnić funkcję, ale by czynnie działać na rzecz poprawy warunków życia dla każdego z nas. Moja determinacja w działaniu była ukierunkowana na realne i trwałe zmiany. Mam nadzieję, że razem zdołaliśmy osiągnąć postawione cele, wprowadzić innowacyjne rozwiązania oraz zapewnić rozwój i poprawę jakości życia mieszkańców naszej gminy. Wierzę, że nasza gmina zasługuje na stabilne i kompetentne przywództwo, które podejmuje wyzwania z odwagą i determinacją, ale przede wszystkim oparte na dialogu i współpracy. Wiem, że tylko działając razem, możemy osiągnąć naprawdę istotne zmiany - powiedział Jacek Nowak.

Jacek Nowak, burmistrz Połańca w kadencji 2024-2029, najważniejsze punkty programu

  • Dokończenie budowy nowej przychodni zdrowia
  • Dokończenie budowy żłobka i przedszkola na Osiedlu Północ
  • Dokończenie budowy hali sportowej w Zrębinie
  • Ukończenie renowacji Dworku w Ruszczy i przyległego terenu
  • Stworzenie kompleksowego planu zagospodarowania terenu przy basenie poprzez budowę pełnowymiarowej hali sportowej, strzelnicy sportowej, zadaszonego lodowiska, hotelu, parkingu wielopoziomowego oraz miejsc rekreacyjnych dla mieszkańców Miasta i Gminy Połaniec
  • Dopłaty do cen wody i ścieków, odpadów komunalnych
  • Opracowanie bazy terenów inwestycyjnych w mieście, nie tylko w odniesieniu do nieruchomości miejskich, ale także prywatnych
od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie