Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

25 lat powiatu staszowskiego. Był piękny jubileusz, wręczono medale i odznaczenia. Zobacz zdjęcia

Wiktoria Strawa
Wideo
od 12 lat
23 lutego odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 25-lecia powiatu staszowskiego. Zasłużonym wręczono medale i odznaczenia. Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia.

Uroczysty jubileusz 25-lecia Samorządu Powiatu Staszowskiego

W piątek, 23 lutego w auli Zespołu Szkół imienia Stanisława Staszica w Staszowie odbyły się uroczystości związane z Jubileuszem 25-lecia Samorządu Powiatu Staszowskiego.

Uroczysta sesja Rady Powiatu rozpoczęła się od otwarcia obrad oraz odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie głos zabrał przewodniczący Grzegorz Rajca, który zaznaczył zarys historii i wspomniał zmarłych radnych. Na wydarzeniu pojawili się radni, wójtowie i burmistrzowie poszczególnych gmin.

Zobacz zdjęcia z uroczystego jubileuszu 25-lecia Samorządu Powiatu Staszowskiego:

Wicewojewoda świętokrzyski i... były starosta staszowski Michał Skotnicki wraz z obecnym starostą staszowskim, Józefem Żółciakiem wręczali okolicznościowe medale i podziękowania.

- Te ostatnie dwa lata mojej kadencji i współpraca z samorządem powiatowym bardzo dobrze się układa. Jest wyrozumiałość, dialog, realizujemy wiele wspólnych inicjatyw, nie tyko drogowych, ale również wsparcia, jeśli chodzi o bibliotekę czy szpital – mówił Leszek Kopeć, burmistrz Staszowa.

- Samorząd to jest przestrzeń, w której wszyscy się obracamy. Każdy musi mieć możliwość dojechania do sklepu, szpitala i urzędu. To jest przestań dla ludzi. My tworzymy przestań dla ludzi – mówił Michał Skotnicki.

Na jubileuszu byli obecni i byli radni - ludzie, którzy przez 25 lat tworzyli samorząd powiatowy w Staszowie.

Posiedzenie było okazją do uhonorowania okolicznościowym grawertonem przedsiębiorcy i filantropa, właściciela Hut Szkła Gospodarczego Tadeusza Wrześniaka. W ten symboliczny sposób podziękowano za wszechstronną pomoc i wsparcie jakie samorząd powiatowy, a także liczne instytucje, zakłady opieki zdrowotnej, parafie, stowarzyszenia, związki sportowe, Ochotnicze Straże Pożarne i Wojsko Polskie, jak również osoby będące w potrzebie, otrzymywały od prezesa Tadeusza Wrześniaka w latach minionego ćwierćwiecza. Grawerton w imieniu prezesa Tadeusza Wrześniaka odebrał dyrektor Jacek Jaworski.

Jednym z najważniejszych punków programu sesji było wręczenie pamiątkowych medali i pucharów wyprodukowanych z okazji jubileuszu ćwierćwiecza powiatu. Pamiątki te otrzymali radni wszystkich sześciu kadencji, a także zaproszeni goście.

Zobacz zdjęcia z jubileuszu 25-lecia Powiatu Staszowskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie