3. Fresh&Fanki

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  3. Fresh&Fanki
  3. Fresh&Fanki


  Jeśli chcesz zagłosować na tego wykonawcę, wyślij sms o treści:POP.3 POD NUMER 71601  Zespół powstał w listopadzie 2005 roku w Bliżynie.
  Trzon zespołu stanowią bracia Łukasz i Kacper Pietrzykowie. Początki pracy to trio z perkusistą pochodzącym z Jędrzejowa Kamilem Ibragimowem. W lutym do zespołu dołączył klawiszowiec Bartek Borowiecki. W tym składzie zespół rozpoczął pracę nad stworzeniem własnego stylu, będącego plątaniną muzyki funk, rock i elektrycznego jazzu. Wynikiem upodobań muzycznych jest muzyka prosta w odbiorze, lecz nie koniecznie oparta na prostej harmonii. Fresh&Fanki przez rok pracował nad stworzeniem własnego repertuaru i w lutym 2007 roku, dzięki uprzejmości perkusisty jazzowego Michała Zduniaka rozpoczął nagrania materiału demo.

  Realizacją nagrań zajął się Michał Pastuszka. Na płytce demo pojawiło się 6 kompozycji. Z kompozycją Bo dla Ciebie żyję zespół wziął udział w eliminacjach do Opolskich Debiutów. Zakwalifikowanie się do eliminacji warszawskich i grona 80 zespołów z całej Polski było dla zespołu wielkim wyróżnieniem, wynikającym z faktu iż zespół przez cały czas pracował i praktycznie nie grał koncertów. Po eliminacjach zespół zagrał kilka koncertów, podczas których został miło przyjęty przez publiczność, a w artykułach czasopism kieleckich i na forach internetowych zespół zbiera pochlebne recenzje, co cieszy i mobilizuje do dalszej pracy. Zespół pracuje w niezmienionym składzie: Łukasz Pietrzyk - gitary wokal, Kacper Pietrzyk - gitara basowa, Barek Borowiecki - instr. Klawiszowe, Kamil Ibragimow - perkusja.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (29)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (29) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Styl życia

  Polecamy

  Świeć się z Energą

  Świeć się z Energą

  Święta 2018

  Święta 2018

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Echa Dnia

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Echa Dnia

  Zdrowie i uroda

  Jedzenie i zabawa

  Turystyka