3 liga. Czarni Połaniec - Cracovia II 0:3 (ZDJĘCIA). Porażka z liderem na inaugurację wiosny

Damian Wiśniewski
W pierwszym meczu wiosennej części sezonu 2021/2022 w rozgrywkach grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi Czarni Połaniec przegrali na własnym boisku z liderem tabeli, Cracovią II, 0:3. Przy stanie 0:1 Adrian Gębalski z Czarnych nie wykorzystał rzutu karnego.

Czarni Połaniec - Cracovia II 0:3 (0:0)
Bramki:
Robert Ozóg 52, Łukasz Ziemnik 71, Damian Urban 86.
Żółte kartki: Gębalski, Wcisło (Trener), Łąk - Nowicki
Czarni: Wieczerzak - Załucki, Bakowski, Bażant, Woś (76. Krępa), Smoleń - Kramarz (76. Orzechowski), Ferens (68.Łąk), Wątróbski, Kron (55. Mucha) - Gębalski.
Cracovia II: Wilk - Ziemnik (90. Bociek), Pieńczak, Urban, Stachera (90. Góralczyk) - Nowicki (79. Grzebieluch), Kanach, Jodłowski, Wiśniewski, Ozóg (89. Bociek) - Alvarez (89. Kwiatkowski).
Sędziował: Artur Szelc (Krosno).

Beniaminek trzeciej ligi miał trudne zadanie zmierzenia się z liderem tabeli i w pierwszej połowie potrafił prowadzić wyrównaną walkę. Goli jednak nie oglądaliśmy z żadnej strony.

Na początku drugiej połowy Cracovia II objęła prowadzenie po ładnym uderzeniu Roberta Ozoga, który przymierzył w długi róg bramki Czarnych. Ci natomiast szybko mieli okazję do wyrównania - Adrian Gębalski wywalczył rzut karny i zdecydował, że będzie go egzekwował. Zrobił to jednak nieskutecznie, trafił w słupek.

Czarni starali się jeszcze stwarzać sobie sytuacje pod bramką rywala, ale w 71. minucie po rzucie rożnym bramkę dla "Pasów" strzelił Łukasz Ziemnik. Kwadrans później wynik na 3:0 dla Cracovii II ustalił Damian Urban.

Kolejne ligowe spotkanie Czarni zagrają 19 marca, a ich wyjazdowym rywalem będą Orlęta Radzyń Podlaski.