3 liga. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Czarni Połaniec 2:1. Derby województwa świętokrzyskiego dla gospodarzy (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
W trzecioligowych derbach województwa świętokrzyskiego KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski ograł u siebie Czarnych Połaniec 2:1.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Czarni Połaniec 2:1 (1:1)
Bramki:
Mateusz Załucki (samobójcza) 43, Michał Nawrot 65 - Adam Kramarz 25.
Żółte kartki: Persona, Szela, Żurek, Brągiel, Sylwestrzak - Bażant.
KSZO 1929: Szymkowiak - Sylwestrzak, Camargo, Kuzior (73. Dereń), Stefanowicz (46. Pawlik) - Szela (46. Lipka), Brągiel, Persona (46. Armans), Nawrot - Żurek (60. Czernysz), Domagała.
Czarni: Siryk - Smoleń, Załucki, Bawor, Bażant - Ferens (61. Banik), Krępa, Wątróbski (52. Hul), Kramarz (75. Woś), Kron (75. Mucha) - Gębalski.

Od początku spotkania znajdujący się tuż nad strefą spadkową zespół Czarnych starał się wysoko atakować i uniemożliwiać rywalom swobodne rozgrywanie piłki. KSZO miał problemy z wyprowadzaniem jej ze swojej strefy obronnej na połowę gości, ale jego rywale długo nie stwarzali sobie groźnych sytuacji do strzelenia gola.

Drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego największe zagrożenie sprawiali rywalom po stałych fragmentach gry, a po jednym z rzutów rożnych Paweł Bażant z zespołu Czarnych wybijał piłkę tuż sprzed linii pola karnego.

Jako pierwsi piłkę do bramki skierowali jednak Czarni. W 25. minucie spotkania golem po ładnym indywidualnym rajdzie popisał się Adam Kramarz.

Tuż przed przerwą zespół trenera Rafała Wójcika doprowadzi do remisu po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Spiker podał, że bramkę zdobył Radosław Sylwestrzak, ale ostatecznie gol został zapisany jako samobój Mateusza Załuckiego z Czarnych.

W 65. minucie spotkania prowadzenie KSZO 1929 dał Michał Nawrot, który pokonał bramkarza Czarnych bardzo ładnym strzałem z rzutu wolnego. Czarni starali się odpowiadać, ale brakowało im konkretów pod bramką rywala. KSZO natomiast jeszcze dwukrotnie przed końcowym gwizdkiem mógł podwyższyć swoje prowadzenie - raz piłka odbiła się od poprzeczki, a raz bramkarz gospodarzy dobrze interweniował po strzale z bliskiej odległości.

KSZO 1929 wygrał 2:1 i było to jego trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu. Czarni na swój triumf czekają natomiast od szóstego listopada ubiegłego roku.