3 liga. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski pojedzie na mecz do Rącznej. Rywalem będzie Cracovia II

Damian Wiśniewski
W ostatnim meczu trzeciej ligi KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski pokonał u siebie Lubliniankę Lublin Sandra Krakowiak
Po domowym zwycięstwie z Lublinianką Lublin KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski na kolejny mecz grupy czwartej trzeciej ligi pojedzie do Rącznej. Zagra tam z Cracovią II.

3 liga. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski zagra z Cracovią II

W ostatniej kolejce rozgrywek trzecioligowych piłkarze KSZO 1929 podejmowali w Ostrowcu Świętokrzyskim beniaminka, Lubliniankę Lublin. Mecz był bardzo emocjonujący, a gospodarze zafundowali swoim kibicom prawdziwą huśtawkę nastrojów.

Już w drugiej minucie gry ostrowiecką ekipę na prowadzenie wyprowadził Adrian Dziubiński, ale na przerwę obie drużyny schodziły remisując 1:1, ponieważ w 16. minucie do remisu doprowadził Fryderyk Janaszek. Pięć minut po wznowieniu gry prowadzenie gościom dał Sebastian Rak, ale ostatecznie to KSZO 1929 mógł się cieszyć z kompletu punktów. W 71. minucie bramkę na 2:2 zdobył Fabian Burzyński, a niedługo potem wynik na 3:2 ustalił Michał Nawrot.

Po tym zwycięstwie podopieczni trenera Rafała Wójcika mają na swoim koncie 20 punktów zdobytych w 13 spotkaniach, co pozwala im na zajmowanie ósmego miejsca w ligowej klasyfikacji. W nadchodzący weekend czeka ich natomiast trudne spotkanie z rezerwami ekstraklasowej Cracovii.

Zespół „Pasów” przez jakiś czas utrzymywał się w ścisłej ligowej czołówce, ale ostatnio nieco się od niej oddalił. W pięciu ostatnich ligowych meczach wygrał tylko, jeden mecz również zremisował i doznał trzech porażek (jedynych swoich w sezonie). W ostatniej kolejce przegrał 1:2 na wyjeździe z ŁKS Probudex Łagów.

W ligowej klasyfikacji Cracovia II znajduje się na miejscu piątym i ma już tylko o cztery punkty więcej, aniżeli zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego.

W poprzednim sezonie jedni i drudzy zagrali ze sobą dwa spotkania. W pierwszym z nich, kiedy gospodarzem był KSZO 1929, 1:0 wygrali goście. Jedynego gola strzelił wówczas Kamil Ogorzały. Rewanż zakończył się bezbramkowym podziałem punktów.

W całym sezonie nieco lepszy okazał się być zespół ze stolicy województwa małopolskiego, który z dorobkiem 58 punktów zakończył rozgrywki na szóstym miejscu w ligowej tabeli. KSZO 1929 zgarnął o siedem oczek mniej i znalazł się na lokacie ósmej.

Teraz obie drużyny znów znajdują się blisko siebie w ligowej tabeli i jeśli ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego wygra, to bardzo zbliży się do swojego rywala.

Mecz odbędzie się w sobotę 29 października w ośrodku treningowym Cracovii w Rącznej. Początek zmagań zaplanowano na godzinę 13.